Türkiye Gündemi

Gündemi tartışabileceğimiz bir başlık, özellikle bazı durumlarda sosyal medyaya erişim engelleniyorken.

4 Beğeni

Son olaylarda olayın çok ciddi olduğu konuşuluyor. Allah yardımcımız olsun.

3 Beğeni

Koltukta biraz kestireyim dedim ortalık karışmış. Ekşi’de komplo teorileri havada uçuşuyor ama galiba olay Suriye’den kaynaklı.

2 Beğeni

Arkadaşlarımın akrabalarından öğrendiğim kadarıyla Rusyanın uçak saldırısının hemen ardından Esad askerleri saldırmış. 130 yakın şehit gözüküyor. Kamyonla şehit taşındığına dair resimler var. Öğleden beri devam ediyormuş.

1 Beğeni

Dışİşleri bakanımız acil olarak NATO genel sekreteri ile görüşüyormuş şuan. Olay Rusya kaynaklı olabilir.

2 Beğeni

Ben de öyle bir şey duydum, umarım doğru değildir.

2 Beğeni

Umarım böyle bir şey ciddi değildir. Bu zamanlarda ne yazık ki çok fazla kirli bilgi dolaşıyor.

2 Beğeni

Ya ne yazık ki 70 şehit kadarı doğru. Babam görevdeki arkadaşlarıyla konuştu. Kamyonla şehit taşındığı kısmı arkadaşlarımdan duyduğum bir haber olduğu için ben de inanmak istemiyorum.

2 Beğeni

Başımız sağolsun.

1 Beğeni

Bizimkiler 1 rus uçağını düşürmüş saldırıdan sonra

1 Beğeni

Hatay Valisi resmi rakamın 22 olduğunu söyledi.

2 Beğeni

Açılan konunun farklı yerlere gideceği,tartışma çıkacağı bariz değil mi ? :thinking:

2 Beğeni

Haber amaçlı kullanalım lütfen.

3 Beğeni

Sınırların açıldığı ve mültecilerin salındığı haberi doğrulandı televizyonda.

1 Beğeni

Bizim de kozumuz buydu sanırım. Şehit ailelerine Allah sabır versin.

1 Beğeni

Rakam kesinlikle aldatmaca. Şehit sayısının en az 50 olduğunu düşünüyorum.

3 Beğeni

Umarım aldatmaca değildir gönül ister öyle olsun ama haklı olabilirsiniz.

1 Beğeni

Gündem değiştirilmeye çalışılıyor. Zira yandaş haber kanalları şehit yerine mülteicleri veya şu kadar rejim askeri imha ettik diyerek propaganda yapıyor…
Not:İnternetim aşırı yavaş VPN ile anca girebiliyorum sosyal mecralara sizde de öyle mi?

5 Beğeni

Gönül isterki şehit sayısı 1 bile olmasın. Ama medyanın kara yüzü böyle ne yazık ki. Diğer yandan @abkaen 'in de söylediği gibi. Halkımızın bu tür taktiklerle uyutulduğunu söyleyebilirim.

5 Beğeni

Şöyle düşünüyorum; Suriye’de savaş var denildi ve milyonlarca mülteci alındı ülkeye. Şimdi sanki bizim de başımızda duruyor gibi bu savaş belası. Ya biz nereye gideriz? Bizi hangi ülke alır? Zaten kaçmak da bize göre olur mu?

1 Beğeni