Kralkatili Güncesi Uyarlamalarının Yapımcısı Lin-Manuel Miranda'yla Söyleşi

(Kayıp Rıhtım) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/roportaj/kralkatili-guncesinin-televizyon-ve-sinema-uyarlamalarinin-yapimcisi-lin-manuel-miranda-ile-soylesi/

Çok sevdiğimiz Kralkatili Güncesi’nin hem film hem de dizi uyarlamalarının yapımcılığını ve müziklerini yapacak olan Lin-Manuel Miranda ile Vulture’ın yaptığı röportajı sizler için çevirdik. (DEVAMI…)

Haydi hayırlısı bakalım…Çok da güvenemiyorum ama :joy:
Şaka bir tarafa şarkıları gerçekten çok merak ediyorum🤔

benim de en merak ettiğim şeylerden biri şarkılar. açıkçası moana’yı ilk izlediğimden beri lin-manuel miranda konusunda çok hafiften hayal kırıklığım var. gerçi iki filmin tarzları çok farklı ve moana’daki şarkılar da hayal ettiğim gibi olmasa da gerçekten güzeldi, ama yine de insan bir geriliyor işte. özellikle söz konusu müziğin bu kadar öne çıktığı bir eser olunca.

ayrıca serinin sonunu bilmemesine de bayağı şaşırdım O.o

bir de bu iki adam arasında ciddi anlamda samimi bir bağ olduğunu hissediyorum. umarım bu pat’in objektifliğini falan değiştirmez tüm bu yapım süreci boyunca, çünkü sürekli adamı övüp duruyor twitterda falan. sürekli ama. özellikle geçen yıl oscar döneminde zootopia ve moana hakkında söyledikleri çok sinirime dokunmuştu benim. bu konuda beklediğimden çok daha duygusal bir tavrı vardı. ama bakalım. mükemmeliyetçiliğinden 3. kitabını çıkaramayan bir yazar bu konuda kendisini kontrol edebilir sanırım eserine zarar vermemek için.

Bu gerçekten önemli ve Pat’in dikkat etmesi gereken bir nokta aslında. Ki kendisinin Lin Manuel-Miranda’ya hayranlığı ve sevgisi o kadar büyük görünüyor ki, yapımcı yanlış bir karar verse Pat çıkıp “Ya böylesi daha iyi oldu,” diyecek gibi bir hava var ortada.

Yakın zamanda benzerini Stephen King yapmıştı. Kara Kule film uyarlaması için önce çıkıp “Filmin kitabımla ilgisi yok ama harika bir iş,” dedi. Film beğenilmeyince de çıkıp “Ya zaten kitapla ilgisi yoktu, ben de sonradan gördüm, pek de olmamış,” gibi bir açıklama yapmıştı.