Küllerin Günü İncelemesi: "Midsommer" Komiser Niemans'a Söker mi?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Küllerin Günü: Jean-Christophe Grangé Romanı İncelemesi – Kayıp Rıhtım

Jean-Christophe Grangé’nin yeni romanı Küllerin Günü, kurt Komiser Niemans ve ortağı Ivana’nın maceralarının devamını konu alıyor. Son Av’ın bıraktığı noktadan bir süre sonra başlayan roman, “huysuz” Niemans ile “küçük slav” Ivana’yı bu kez izole bir topluluğun içerisine atıyor. Niemans dışarıdan, Ivana ise içeriden, bu “masum” topluluğun sırlarını açığa çıkarmaya çalışıyorlar. “Masumiyetin hüküm sürdüğü bir dünyada,… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Hikayeyi beğendim, incelemede denildiği gibi katilin kim olabileceği biraz erken sezilebiliyor, katilin hangi güdü ile hareket ettiği ve amaçladığının ne olduğu ise hikayenin sonunda anlaşılabiliyor.

Jung ile ilgili 1-2 yerde gönderme vardı Jung’ın fikirlerini tam olarak bilmediğim için onları doğru anladım mı bilmiyorum ama “Kolektif bilinçdışı” göndermesi gibi geldi bana

Bir yerde bir hata vardı gibi. Tam olarak nasıl çalıştığını bilmediğim için emin olamıyorum belki çeviride gözden kaçmış olabilir belki de mekanizme camı açamıyor ama kapatıyor olabilir. Bilemedim. :slight_smile:

Camı açacak mekanizme çalışmadığı için camı açamıyor

Ama kapayabiliyor.

1 Beğeni