Kurt Vonnegut Kitapları

1

BİYOGRAFİ

Kurt Vonnegut, 1922 yılında ABD’nin Indianapolis şehrinde dünyaya geldi. Cornell Üniversitesi’nde biyokimya okuduktan sonra II. Dünya Savaşı’nda Avrupa’da asker olarak hizmet verdi. Almanya’da savaş esiri olarak ele geçirildi ve Dresden şehrinin Müttefik kuvvetler tarafından bombalanmasına şahit oldu. Bu olay Vonnegut’u derinden etkiledi ve sonucunda en başarılı romanı, Slaughterhouse-Five’ı (Mezbaha No 5) yazdı. Bu kitap sayesinde çağdaş Amerikan yazarlarının başta gelenlerinden biri oldu.

Savaş sonrası, yazarlığa zamanının çoğunu ayırmadan önce, Şikago Üniversitesi’nde antropoloji dalında uzmanlaştı. Başlangıçta bilim-kurgu üzerinde yoğunlaştı ve ilk yayınlanan romanı, Player Piano (Otomatik Piyano), bu dalda Vonnegut’a büyük övgü kazandırdı. Sonraki zamanlarda her ne kadar bilim-kurgu dalıdan uzaklaştığını belirtse de, yazdığı kitaplarda etkileri halen görülebilir.
(Kaynak: Wikipedia)

ÇIKAN KİTAPLARI

APRİL YAYINLARI
  1. Otomatik Piyano
  2. Gece Ana
  3. Kedi Beşiği
  4. Mezbaha 5
  5. Şampiyonların Kahvaltısı
  6. Hacıyatmaz (Paldır Küldür ile aynı kitap)
  7. Paldır Küldür (Hacıyatmaz ile aynı kitap)
  8. Allah Senden Razı Olsun Dr. Kevorkian
  9. Ölümlüler Uyurken
  10. Daha Ne Olsun

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

DİĞER YAYINEVLERİ
  1. Kodes Kuşu (Dost Kitapevi)
  2. Ölümden Beter Yazgılar (Dost Kitapevi)
  3. Hokus Pokus (Dost Kitapevi)
  4. Ülkesi Olmayan Adam (Galata Yayıncılık)
  5. Enayinin Portföyü (Nora Kitap)

1 2 3 4 5

CAN YAYINLARI

1. Titan’ın Sirenleri
  2. Allah Senden Razı Olsun Bay Rosewater
  3. Maymun Evine Hoşgeldiniz
  4. Kör Nişancı
  5. Galapagos
  6. Mavi Sakal
  7. Kedi Beşiği
  8. Mezbaha Beş
  9. Şampiyonların Kahvaltısı
  10. Ölümden Beter Yazgılar
  11. Kuşa Bak

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

EN SON ÇIKANLAR VE KAPAĞI GÜNCELLENENLER

11

27 Beğeni

Kedi Beşiği’ni okurken çok keyif almıştım. Dün de Otomatik Piyano’yu aldım. Bakalım neler olacak. :slight_smile:

4 Beğeni

mezbaha-5 ve şampiyonların kahvalstısını okudum. inanılmaz bir yazar vonnegut. beyne şerbet kalbe kezzap diye tanıtmıştı birisi, gerçekten de öyle. aynı kitapta ne zaman kahkaha atacağınızı ne zaman insanlık durumuna ağlayacağınızı bilmiyorsunuz. herkesin okuması gereken yazarlardan olduğunu düşünüyorum.

çok güzel çizimleri de vardır kendisinin bu arada,
01bigblacktomb

6 Beğeni

off şöyle bir tane yazar yüz farklı yayınevinde olunca sinir oluyorum.

5 Beğeni

Katılıyorum, hem de öyle böyle değil. Ursula teyze, Asimov, Vonnegut, Lem, Sagan, Tolkien, William Gibson, Lovecraft, PKD; deli ediyor bu çorba çökelek durum.

3 Beğeni

Neyse ki Asimov’u İthaki, PKD ise Alfa tarafından toplanıyor da biraz seviniyoruz. Diğerleride keşke tek çatı altında olsa. Bende sinir oluyorum. kitap boyları farklı kapaklar farklı puntolar farklı, ooooohoo daha niceleri :slight_smile:

4 Beğeni

Keşke Sonsuzluğun Sonu da dahil olsa İthaki’nin Bilimkurgu Klasikleri’ne ve Alfa çabucak ele geçirse Yüksek Şatodaki Adam gibi dev ukdeleri.

3 Beğeni

Senede birkaç kitabını okumaya çalıştığım yazar. En son “Mavi Sakal” romanını bitirdim. Her defasında hayran olmayı başarıyorum.

Vonnegut kesinlikle daha fazla okunmayı hak ediyor.

4 Beğeni

Maratonunu yapmayı düşündüğüm bir yazar Vonnegut. Sanırım yolculuğa kronolojik olarak, yani Otomatik Piyano ile başlayacağım.

2 Beğeni

Liste kitapların orijinal çıkış sırasına göre tekrar düzenlendi. @Nemo :slight_smile:

4 Beğeni

Eline sağlık, harikasın!

1 Beğeni

Ne demek. İstek listelerine başlamadan aradan çıkarayım dedim. Yoksa unuturum o da bana yakışmaz. :wink::wink::wink::blush::blush::blush:

1 Beğeni

Hacıyatmaz, Paldır Küldür ve Hi Ho aynı kitap. (Slapstick, or Lonesome No More)

3 Beğeni

Evet aynı kitapmış. Hi Ho listeden çıkarıyorum. Hacıyatmaz ile Paldır Küldür kalır aynı kitap olduğunu belirtirim. Uyarın için teşekkürler.

3 Beğeni

Yeni kitap ön siparişte

6 Beğeni

Diğer bilimkurgu kitabı buydu değil mi?

1 Beğeni

Evet Uzay temalı kitabı

1 Beğeni

Güzel haber. Vonnegut’ın kronolojik olarak ikinci romanı sanırsam.

Seviyorum merkez! Vonnegut’ın dili çoook özgün. Sırayla okuyorum. En son Titan’ın Sirenleri’ni okudum ve bayağı beğendim. Çevirisi de iyiydi.

Sırada Gece Ana.

2 Beğeni

Mezbaha-5 ile başladım. Bütün kitaplarını okumaya karar verdim. Muhteşem bir yazar, inanılmaz bir dil kullanımı.

2 Beğeni