Kuyu

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/kuyu/Biliyorum, bana yukarıdan bakıyorsunuz düştüğüm kuyunun ışık sızan deliğinden belirsiz siluetlerinizi görüyorum. Duygusuz bakıyorsunuz ama niye iliklerime kadar aşağılanmış hissediyorum? . Neden ışığın çıkışında siz olmak zorundasınız? Sadece düştüğümde mi gelirsiniz yanıma? Sadece bakar mısınız yukarıdan? Işık azalıyor yavaşça batan güneş mi yoksa kendimi mi kaybediyorum bilmiyorum. Vücudum uyuşmaya başlıyor bedenime komut veremiyorum. Uykum geliyor,… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhabalar,

Gulyabanilerin kendi aralarına kabul etmedikleri bir ferdin yaptığı seçimler üzerine bir öykü yazmışsınız, Öykünün başı ile sonu arasında bir ilişki kurmanız hoş bir detay olmuş.

Öykünüzün ilk kısımlarını okurken bir okur olarak bir noktada kafa karışıklığı yaşadım; kahraman insan köyünde doğmuş bir gulyabani miydi yoksa gulyabani köyünde doğmuş bir insan mıydı :slight_smile: bu kısmın daha açıklayıcı olması okurların öyküyü anlaması konusunda yardımcı olacaktır diye düşünüyorum… Öyküde güzel betimlemeler vardı, yazdıkça kaleminiz açılacak, açıldıkça da daha güzel öykülerinizi okuyacağımıza inanıyorum.

Kaleminize, emeğinize sağlık.

merhabalar
yorumlarınız için çok teşekkür ederim : )

gulyabani köyünde doğmuş bi gulyabaniydi sadece onlara benzemediğinden insanlarla yaşamak istiyordu : )

Sevgili Ilknur

Guzel samimi ve sicakti. Karakterin farkindaligi yuksek, kendi turu icin istisna ve beraber yasamak istedigi insanlar icin ise tehditti. Kucuk bir yeri tam yakalayamadim. Insanlara nasil yakalanip avlaniyor? Arkasinda duydugu ses/izlendigini hissetmesi ile yakalanmasi arasina sanirim tekrar donup bakacagim.

Bununla beraber en cok sevdigim sorgulamalardan birine guzelce deginmissin. Iyj ve kotu, aydinlik ve karanlik savasina… belki oykumu ziyaret edersin:)

Elinize ve dus gucunuze saglik
Sevgiler
Dipsiz