Kuzey Kore, Squid Game'in Kopyasını Ülkeye Sokan Kişiyi İdam Edecek

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Kuzey Kore, Squid Game'i Ülkeye Sokan Kişiyi İdam Edecek

image

Kuzey Kore, Squid Game dizisini kaçak yollarla Çin üzerinden ülkeye sokan bir kişiyi idam cezasına çarptırdı. İddialara göre yapımı izleyen öğrenciler de hapis cezası alacak. Yerel halkın yetkililere cezayı iptal etmeleri için rüşvet verebileceği öne sürülüyor. 190’dan fazla ülkede 210 milyon kullanıcıya hizmet veren dijital yayın platformu Netflix’te yayınlanan Squid Game, kanalın en popüler içeriği… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Dizi bitsin bi hele, öyle izlerim diyip izlemeye tenezzül etmediğim, hiç önemsemediğim bu şey için bir insanın idam edilmiş, bir gencin ise müebbet hapis cezası almış olması ne kadar da garip. Çok kötü ve garip hissediyorum şu an.
Her geçen gün, diktatörlere karşı savaşmadıkça böyle sudan sebeplerle öleceğimizi düşünüyorum. Ne yazık…

1 Beğeni

Bu haberlerin kaynağı genelde ve her zaman RFA olduğu için çok da ciddiye almayın. RFA dan haftalık olağan Kuzey Kore haberleri…

Gelecek haftaların RFA haberleri…

Kim eniştesini köpeklere yedirdi.
Kim mancınıkla aya adam yolladı.
Kim isviçre peyniri yiyerek obez oldu
vs vs

3 Beğeni

Halkının, daha uygar ve modern bir ülkede yaşıyor olmasını sağlamak yerine baskı kurmanın hiçbir anlamı yok. İstediği kadar anti-kapitalist, anti-emperyalist vs. olsun, ömürleri baskıyla-fişlenmeyle-korkuyla geçiren millet rejim değiştiğinde adını bile anmaz. Sonuçta o ve onun rejimi Çin’in ve Rusya’nın desteğiyle ayakta kalıyor, onlar küresel oyunda karşıyla veyahut kendi aralarında anlaşıp bunu alaşağı edip başka bir rejim çatısında başka bir oyuncuyla devam etme kararı alırlarsa ne söyleyebilecek toplumu karşısında ? vs. vs. Bence böyle, neyse o ülkenin yaşayanları karar verir her şeye, beni çok ilgilendirmiyor …

1 Beğeni