Locus Ödülleri 2018'in Adayları Açıklandı

(M. Ihsan Tatari) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oduller/locus-odulleri-2018-adaylari/

Locus Dergisi’in 1971’den beri düzenlendiği prestijli fantastik ve bilimkurgu ödülünün bu yılki adayları açıklandı. Aralarında bir sürü tanıdık isim de var. (DEVAMI…)

(Metal Storm) #2

Kırık İmparatorluk (NK Jemsin) var ama Oathbringer (BRANDON Sanderson) yok .

(Hazal Çamur) #3

Biz Gayet İyiyiz’in tuhaf şeyler konusunda iddialı yazarı Daryl Gregory de listedeymiş :heart: Spoonbenders yazarın merak ettiğim kitapları arasındaydı. Dilerim dilimizde görürüz.

Saunders ve Tidbeck’i listede görmek aynı oranda mutluluk verici. Bu iki ismi aynı listede görmek tezahürat atmama neden oldu :grin: Bu seneki liste daha bir içime sindi.

Yalnız kraliçenin olduğu derleme kategorisi büyük isimlere ev sahipliği etse de, Hainli Döngüsü’nün olduğu yerde, benim gözümde, hiçbirinin esamesi okunmuyor.

En İyi Sanat Kitabı dalıysa beni benden aldı. Çünkü,

• Paul Kidby, Terry Pratchett’s Discworld Imaginarium (Gollancz)

:heart_eyes: oldu mu şimdi

Dış kulvardan gelen not:

The Dragon with a Chocolate Heart,

Çok tatlı bir kitaptı ^^ Kazanmasını isterin.

(M. Ihsan Tatari) #4

Ya ben bu adamı ikidir atlıyorum :sweat_smile: Hugo veya Nebula’ya da aday olmuştu, Emre @irbis uyarmıştı o zaman da. :see_no_evil: (Edit: Ekledim habere, teşekkürler.)

Le Guin’i tanımadığımız çok belli olsa da kraliçenin askerleriyiz.

(Hazal Çamur) #5

İşte o adamı (İşte O Adam!) okusan çok seversin aslında :smiley:

Biz kim, kraliçeyi tanımak kim, cık cık cık. Fikirlerini de anlamıyor ve benimsemiyorduk. Bizden adam olmaz :joy:

Fakat,

Sonuçlarsa 22-24 Haziran tarihinde düzenlenecek bir törenle açıklanacak.

Ülke gündemin en civcivli olduğu zamanda açıklanıyor olması :sweat_smile:

(Yusuf Ekici) #6

Tor nisan ayında ücretsiz verdiği için Martha Wells’in All Systems Red kitabını okuma fırsatı bulmuştum aday olduğunu gördüğümde çok sevindim. Kısacık, samimi ve sonuyla da kalbimi çalan bir kitaptı. Her ne kadar rakiplerini okumamış olsam da aday olduğu dalda kazanmasını umuyorum.

2018 Locus Ödülleri'nin Kazananları Belli Oldu