Londra ve Paris Kitap Fuarları, Corona Virüsü Nedeniyle İptal Edildi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/etkinlik/londra-paris-kitap-fuari-corona-virusu/

Paris Kitap Fuarı’ndan sonra Corona Virüsü salgını nedeniyle bir iptal kararı da, sektörün büyük etkinliklerinden Londra Kitap Fuarı’ndan geldi. (DEVAMI…)

2 Beğeni

Son haberler, mutasyon, etkilenme ihtimali olan nüfus oranı, post apokaliptik kurgulara olan tutkum her gün biraz daha fazla ürkmeye başladım.

3 Beğeni

Fazla abartıldığını düşünüyorum

1 Beğeni

Bir de “nüfusun 500 milyona düşürülmesi” komplosu var :slight_smile:.

Bilmiyorum, o kadar oyun oynadım ki çocuk oyuncağı ve hayal ürünü gibi geliyor bu durumlar. Sanırım yapmak istedikleri şey buydu: "Kıyamet sonrası"na aşina bir gençlik.

1 Beğeni

Sosyal medya, komplo, laboratuvar üretimi vs ya da inanıyorum, inanmıyorum meselesini çoktan aştık gibi.

Uzmanların açıklamaları, konu hakkında Türkiye dışında olan ilgilerin çoğu hala kesinlikle şu olacak diyemiyor ama durum tehlikenin daha da büyüdüğü yönünde. Son 2 gündür 2 alt mutasyondan bahsediliyor. İnsandan hayvana bulaştığı yönünde tespitler var ki bu durum çok daha tehlikeli insan, hayvan, insan dolaşımı çok daha tehlikeli oluyor bu tarz virüslerde.

Program 10 gün öncenin, o günden bu yana çok fazla gelişme oldu ama yine de izlemenizi öneririm.

Ekleme: Yeri gelmişken Korona ile ilgili değil ama virüsler, mikroplar, bakteriler ile ilgili konuya meraklı olanlara bir kitap önereyim.

4 Beğeni

Neden?

Korona virüsten şimdiye kadar kaç kişi öldü? Neredeyse 3 bin. Peki dünyada günde ortalama kaç insan ölüyor? Ortalama 90 bin. Korona virüs yeni bir virüs değil. Çin hükümetinin 1 yıldır sakladığı düşünülüyor. Yani bu virüs 1 yılda 3 bin can almış. Bu da ortalama günde 8 insan öldü demek. Yani hiçbir şey olmasa bile doğal sebeplerden günde 90 bin kişi ölüyor dünyada. 8 kişi bunun yanında ne ki? Bir de adını dahi duymadığımız griplerin günde kaç can aldığına bakmak gerek.