Looney Tunes'un Efsane Karakteri Wile E. Coyote Sinemaya Geliyor

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Looney Tunes'un Efsane Karakteri Wile E. Coyote Sinemaya Geliyor – Kayıp Rıhtım

image

Looney Tunes evreninin sevilen kahramanı Wile E. Coyote beyazperdeye geliyor! Chris McKay tarafından yönetilecek "Coyote vs. Acme"nin yapım süreci başladı. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Wile E. Coyote, kazanmasını umarak çektiği ızdıraba tanıklık ettiğimiz kötülerden. Bu filmde de kazanamayacak, biliyoruz.

Filmden ayrı bir umutsuzum. Looney Tunes karakterlerinin mizahı, gerçek dünyadaki karakterle birlikte yapılmaya kalkışılınca, hafif "Ne izliyorum ben!"ci bi’ yapaylık oluşuyor. Space Jam’de bu hissiyat oluşmamıştı, çünkü LT mizahının uçarılığı gerçek karakterlerce sırtlanılmamıştı; Looney Tunes: Back in Action’daysa gerçek oyuncular da hikâye gereği çizgifilm karakteri gibi rol kesmekteydiler.

Filmin hikâyesi, döneme uygun olarak, çakal olduğu için hep kötü rollerin üstüne yapıştığını düşünen ve bu ayrımcılığa son vermeye uğraşan Wile E. Coyote üzerine olması, yapıma umut bağlattırır. Ama "vs."ten kasıt, Coyote’un, geriye kalan Looney Tones karakterlerinin başına musallat olmaya çalışan bir tür süper kötüye dönüşmesiyse, proje sallantıdadır.

Bekleyip göreceğiz.

1 Beğeni