Love, Death & Robots 2. Sezon Netflix Kütüphanesindeki Yerini Aldı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Love, Death & Robots 2. Sezon Netflix Kütüphanesinde – Kayıp RıhtımNetflix animasyon arşivinin en ses getiren yapımlarından birisi olan Love, Death & Robots 2. sezon bölümleri yayına girdi. Tim Miller’ın yaratıcılığını üstlendiği serinin yapımcıları arasında David Fincher da bulunuyor. Love, Death & Robots 2. sezon 14 Mayıs 2021 itibarıyla Netflix kütüphanesindeki yerini aldı. Dizinin 8 bölümden oluşan yeni sezonu izleyicilerin beğenisine sunuldu. Popüler animasyon dizisinin… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Su gibi akıp gitti.8 adet kısa mı kısa güzel mi güzel bir seri idi.İlk sezona göre daha az etkili ama grafik kalitesi olarak neredeyse gerçeğe yakın görselliği ile kendini kurtaran bir yapım.

1 Beğeni

Harikaydı. Ballard’ın bölümü favorim.

1 Beğeni

İlk sezonun animasyon çeşitliliği, ilginç twistli hikayeleri burnumda tüttü. Biri hariç hepsi 3 boyutlu, gerçekçi olmasına gerçekçi ama CGI mı seyrediyorum animasyon mu belli değil. Gerçeği hayal süzgecinden geçirip bambaşka bir stil ortaya koyan yalnız ‘Ice’ oldu.
Hikâyeler yeni bir fikir vermiyor yahut var olanı geliştirmiyor. Aşağı yukarı hepsi “teknoloji vs insanoğlu” temasına sıkışmış(Müşteri Hizmetleri Bölümü, Hayat Kafesi Bölümü). Noel bölümü hariç hepsi acımasızlık ve vahşilik duygusunu iletiyor. Sahile vuran dev çok şey vadedip hiçbir yere varmadan bitti. İnşallah Good Hunt, Yoğurt Dünyayı Yönetirse, Hitler, Üç Robot gibi zekice animasyonların devamı ileriki bölümlerde gelir.

1 Beğeni

Pop squad ve snow in the desert bölümleri en çok hoşuma gidenler oldu. Drowned giant ve tall grass düzgündü. Diğerleri vasat kaldı bence. Sezon olarak eh fena değil ama… diyorum.

4 Beğeni

Keşke gerçekçi animasyonlar yerine stilistik işlere yer verseler. 8 bölüm var zaten 4 tanesi oyun sinematiği gibi duruyor. Evet teknoloji çok ilerledi. Karakterler hareket etmese gerçekten ayırmak çok çok zor ama animasyon izlemeye geliyorum ben buraya İlk sezonda oran olarak daha azdı gerçekçi tarzda bölümler.
Bunun dışında ilk sezon hatırladığım kadarıyla 7 bölüm çok iyiydi. 6 bölüm fena değil aksiyonu güzel en azından kafasındaydı. Bu sezonu o kadar beğenmedim. İlk sezondaki Witness ve Good Hunting bölümlerinin çizimleri kadar veya Sonnie’s Edge ve Beyond the Aquila Rift gibi tahmin edilebilir olsa da vurucu, Zima Blue kadar etkileyici 1 tane bile bölüm yoktu. 3 Robot kadar komik olsa da yeterdi o da yoktu.

Pop Squad güzel diyebileceğim bir bölümdü ama temeli salakça olduğu için beni kendine çekemedi. Herkesi kısırlaştırmayı akıl etseler tüm sorun çözülecek aslında.
Life Hutch ilk sezondaki Helping Hand’in kopyası.
Ice Zima Mavisini yapan adamlara yaptırılması dışında özelliği yok bence. Küçük kardeş abeyini cesaretlendirdi bravo.
Tall Grass en azından animasyon animasyon geldi. Finali daha iyi olabilirdi ama diğer bölümlerin yanında iyiydi.
Automated Customer Service’in hikayesi beni o kadar sıktı ki zor bitirdim. He he temizlik robotu dünyayı ele geçirecek, insan yapımı teknoloji insanın sonu olacak he. Akıllıca işlense neyse de saçma sapan bir bölümdü.
All Through the House özel bir bölüm değildi. Beni yakalamadı ama kötü de diyemiyorum.
The Drowned Giant beni yakalayamadı. Böyle bir olaya olsa devlet hemen sahili kapatıp cesedi incelemeye alır gibi geliyor. Pop Squad gibi temeli bozuktu benim için.
Snow in the Desert en sevdiğim bölümdü sanırım. Bir de aha şimdi 15 dklik filmde 2 dk sevişme izleyeceğiz dediğim noktada sevişme sahnesini uzatmayarak beni şaşırttı Netflix.

Özetle Snow in the Deset ve Tall Grass iyiydi diğerleri kötüydü benim için Özellikle Robot süpürge bölümü çok kötüydü.

3 Beğeni

Tek kelime ile muazzamdı. Bayıldım her birine.

1 Beğeni

Of ilk bölüm çok rahatsız ediciydi elim ayağım uyuştu.

“Buz” ve “Sürpriz Noel Baba” favori bölümlerim. “Snow Çölde” güzeldi ama çok yükselmedim. “Otomatik Müşteri Hizmeti” vasattı. Genel olarak “eh işte” bir sezondu. İlk sezonun arkasında kalmış. Ama devamının gelmesini isterim. Çerezlik güzel bir dizi.

Benim için hayal kırıklığı oldu.
Tamam tekniğiniz zirve ama derinlik olarak çok kötüydü animasyonlar. Zima blue gibi bir bölümün çeyreği edecek bölüm yoktu. Çok daha iyi kısa fişmler izledim açıkcası tam netflix işi olmuş…

2 Beğeni

Her bölüm birbirinden de kötüydü. Bence ikinci sezon ilk sezonun yanına bile yaklaşamaz.

Görsel açıdan muazzam olmuş. Aklım havada izledim ama hepsi bitince herkesin ortak görüşüne bende katılıyorum, çoğu bölümün içi bomboş olmuş.