Lucifer 5. Sezon İncelemesi: Birileri Olup Biteni Anlatabilir mi Artık?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/lucifer-5-sezon-incelemesi/

Lucifer 5. sezon incelemesi sizlerle! İlk kısmı ile Netflix’e konuk olan yeni sezona dair yorum ve eleştirilerimiz yayında. Tom Ellis’li Şeytan geri dönüyor! (DEVAMI…)

3 Beğeni

Az önce 5’inci sezonun yayımlanan 8 bölümlük ilk kısmını bitirdim ve çok başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Özellikle son 3 bölüm gayet iyiydi.

2 Beğeni

Hocam Lucifer hakkında çevremde veya tanıdığım çoğu kişi dizinin son sezonunu kötülüyor. Eski tadı vermediğini artık sadece izlenmeye yönelik, fan servis bir yapıma döndüğünü söylüyorlar. Açıkcası bende bu yorumlardan sonra devam etmek istemeyip izlememeye karar verdim. Sizce gerçekten dizinin 5. sezonu olmuş mu? Çerezlik için değil cidden izlemeye değer mi?

Son sezonun ilk birkaç bölümünde ben de beğenmeyeceğimi düşünmüştüm açıkçası ama yukarıda da yazdığım gibi özellikle son 3-4 bölüm bence çok iyiydi. Kesinlikle izlemeye değer olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Tesekkür ederim, bir şans vereceğim.

Bence de bir deneyin, bu yayımlanan 8 bölümü izleyin sarmazsa sezonun kalanını izlemezsiniz.

Herkes çok durgun olduğunu söylemiş. İlk izlediğim zaman ben de öyle düşündüm ama izledikçe aklımda bir şeyler canlandı.

İlk fikrim cehennem meselesinin çözülmesi. Tanrı Lucifer ve Chorle üzerinde istediği gibi manipülasyon yapabildiği için aralarında gerçek aşkın da oluşabilmesi için ayrılık da eklemek istemiş olabilir sanırım. Her şeyin kendi keyfi üzerine gitmesi falan. Nasıl anlatsam bilemedim. Chorle Lucifer için yaratıldığını öğrenene kadar Luciferin cehennemde kalması gerekiyordu ayrılık olması için falan hani. Tanrı için oldukça ufak bir yöntem olsa da düşük bir ihtimalle olabilir bence.

İkinci düşündüğüm şey de 4. Bölümün sonunda Lilith ölümsüzlüğünü yüzüğe aktarıp Lucifera vermişti. Chorle ölümlü Lucifer ölümsüz olduğu için bence sorun oluşabilir. Tanrı da her şeyi istediği gibi yönlendirirken bu soruna da bu yüzükle bir çare bulmuş olabilir.

Düşüncelerim ne kadar doğru bilemem. Şu an 5. Bölümü izliyorum ve eğer düşüncelerim doğru ise 5. Sezon ilk kısmın neden bu kadar durgun olduğuna dair mantıklı bir açıklama olabilir bence. Sonuçta durgun bir sezon ama ilerisi için de spoiler.

1 Beğeni