Lucifer Dizisinin 5. Sezonu Gelecek mi?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/geek/lucifer-5-sezon-gelecek-mi/Geçtiğimiz günlerde 4. sezonuyla Netflix’teki yerini alan Lucifer’ın olası akıbeti hakkında başrol oyuncusu Tom Ellis’ten ilk açıklamalar geldi. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Bence gelmeli güzel izlenme rakamları var hikayesi güzel fakat (spoiler var dikkat edin) mesela neden dedektifin luciferi güçsüz bıraktığının sebebini bilmiyoruz evet decker kutsanmış ama birsürü kutsanmış kişi var onlar luciferi etkilemezken deckerde neden etkiliyo?

1 Beğeni

Ben bunun cevabının ileride verileceğine inanıyorum. Bence Dedektif Decker ana hikayeyi devam ettiren karakter. Decker’in olayı çözülürse dizinin ana merak konusu kalmaz, hikaye çözülmüş olur.

Diziyi Netflix’in aldığını duyunca dizinin değişeceğinden emindim. Bu değişimin iyi yönde mi kötü yönde mi olacağını tahmin edemiyordum. Dizi 3. sezonda birkaç bölüm hariç iyice dedektif dizisine dönmüştü, dizi ana temasından sapmıştı ki bu diziyi izleyenler haliyle fantastik ögeler bekliyor cinayet hikayelerinden çok. Neyse ki Netflix üç sezonu da toparlayacak bir sezon çıkardı bence. Bolca fantastik öge ve ana hikayeye tam odaklanmakla mükemmel bir sezon yapmışlar. Her bölümde cinayetler bile Lucifer’in karakter gelişimine dayalı ilerliyor. Kendinden nefret ettiğinde ikiz cinayetlerine denk gelmek, kendi kişiliğini ararken cezalandırabilecek insanlar bulması gibi. Umarım 5. sezon gelir. Bence bunu haketti.