Malazan Book of the Fallen

Soylemezdim. :smirk::smirk::smirk:

Zira bilsem de suraya gelip “Iciniz rahat olsun” yazsam mesela oradan on tane komplo teorisi cikacak. “Eyvah” yazsam “iki tane” cikacak akdjaksjka

O yuzden o topa hic girmezdim.

4 Beğeni

Ben bu seriyi bilmiyorum ben, bir de çıkacak kitaplar için şu zamana çıksın artık diye takıntılarım olmuyor. Okuyacak en az 3 yıllık stok var elimde, o yüzden sıkboğaz etmem kimseyi :slightly_smiling_face: ama burada güzel geyik dönüyor. Dahil olmadan duramıyoruz. :face_with_hand_over_mouth:

5 Beğeni

Ben en tepedeki anketi iddia kuponu gibi degerlendiriyorum :smiley: o sekilde bakarak takip etmesi cok eglenceli oluyor :smiley:

1 Beğeni

Bu diğerlerinin bilip bizim bilmediğimiz gerçeğini değiştirmiyor O zaman suç yayınevi çalışanında neden işinle ilgili bir şeyi başkasına söyleme gereği duyarsın ki izin alırsın ya da belli şartlarla söyleme konusunda sorun olmaz evet söylersin ama yakın arkadaşım diye söylersen illaki bu yayılacaktır Algı konusunda maalesef size katılamayacağım Tedarik sorunu yaşanan kitaplarda bile instabooklara özel kargo ile bedava reklam yapın övün diyerek kitap gönderen yayınevleri oldukça ve bu işin niteliğinden çok reklamının ön planda olduğunu göz önünde bulundurursak bu pekte azalarak bitsin gibi olmuyor :frowning_face:

4 Beğeni

Yazdiginizin ilk kismiyla ilgili soyle demek istiyorum: Mesela gizli tutulmasi tercih edilen bir kitap ceviriyorum, kimseye de soylemedim diyelim. Benim evime girip cikan arkadaslarim benim ne cevirdigimi ogrenecek. Ogrenmeme sanslari neredeyse yok. E o kitabi cok yakin bir arkadaslarinin bekledigini duyarlarsa da “Aaaa bizim Asli ceviriyor onu su an,” derler. Hoooppp yayildi.:slight_smile:

Ikinci kisimla ilgili de: Eger bir kitabin reklami sadece kitap gonderilerek yapilabiliyorsa muhtesem bence. Bu bir olumsuzluk degil; yayginlastirma yontemi. Bir blogger bir fotograf koyuyor, o fotogray ayni anda 100.000 kisiye ulasiyor. Ben koyuyorum. 2000 kisiye ulasiyor. Tabii ki 100K takipcili hesaba reklam amacli kitap gider. Sektorun gercegi bu. Ama bu, yayinevlerinin bloggerlara nitelikli okuyucudan fazla deger verdikleri anlamina gelmez.

2 Beğeni

Yanlız daha hiçbirşey netleşmeden iyi reklam oldu kitap.

2 Beğeni

Kitaptan ziyade kitabı hangi yayınevinin basacağı muammasını tartışıyoruz. Bakalım hangisine yarayacak bu iş.

1 Beğeni

Yalnız kitabın çıkacağı bilgisini çeviren kişinin evine giren biri tarafından mı yayıldı bilmiyoruz Bu şekilde bakarsak eve giren hırsız ya da kargo getiren postacı tarafından da görülmüş olabilir hatta açık camdan esen rüzgarın perdeleri havalandırması ile dışarıdan geçen biri bile görmüş olabilir :grin:

Sorun reklam yapılması ya da gönderilmesi değil Yayınevleri zaten bu kişilerle okuyucudan çok ilgileniyor yoksa Ali Ahmet Ayşe Fatma ile neden ilgilensin yayınevi (: Gönderdikleri bazı kişilerin 10k takipçisi bile yok Gönderdikleri kişilerde sadece çıkan her kitaba muhteşem diyor Ne zaman kitapları indirime girse kağıt bile çıkartsalar alın hiç durmayın diye milyon tane hikaye atıyorlar Arada hikayelerde belli ettikleri için görüyorum (: Bir kitabın niteliğinin önüne reklam ile geçilebildiği için zaten bu yol izleniyor yoksa neden insanlar okumayı tercih etmedikleri ilgilerinin olmadığı alandaki bir kitabı takip ettiği biri övdüğü için alır ki :slight_smile: Olsun göndersinler ama bu iş biraz farklı bir yola saptı son bir kaç senedir Bedava kitap almak için bu yola başvuran bile var O yüzden bu konu biraz uzun maalesef :disappointed:

Sonuç olarak kitap çıkacak biraz heyecan geldi konuya tabii ki ama umarım yarıda bırakıp dizgi hatalarıyla dolu bir kitap çıkmaz Hakkını versinler de kimin bildiği çokta önemli değil :relieved: şu seri yeter ki artık çıksın

3 Beğeni

Yazarlardan gelen adına imzalı kitapları satanları ne yapcaz :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

3 Beğeni

Evet ben geçen gördüm. @alper Çevirmen imzalı Carol Gömülmeden satıyordu, uçuk fiyatlarla. Bilmem haberin var mı? @Asli_Dagli :smile:

3 Beğeni

:face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::joy::joy: (yirmi karakter)

1 Beğeni

Çevirmen imzalı Carol Gömülmeden kitabım mı var benim. Ufuk bu mesajını delil olarak gösteriyorum, kitabımı almışsın, gönder sana zahmet.

4 Beğeni

Kendisi imzalamis demektir o halde :smiley:

5 Beğeni

Bilmiyorum artık, forumdan referans göstermiş seni sanırım :smile:

@alper Aslında iyi fikir, bu yöntemle Aslı Dağlı imzalı diye güzel fiyatlara satış yapabiliriz :smile:

3 Beğeni

Malazan’ı İthaki basar.

1 Beğeni

Biri bunu yapmis. Ciddili hem de! Ekran goruntusu geldiydi. Epey sasirip durumla dalga gecmistim cunku ben ulke klasigi olarak ölünce kiymete binmeyi bekliyordum:)

5 Beğeni

Biz @alper’le kitaplarımızı size gönderelim o zaman, imza için :slight_smile:

4 Beğeni

Satmak icin mi? :smirk::smirk::smirk: siz gonderin, ben imzalayip satarim. Aksjka. Yalniz az sonra Malazan basliginin altindan fena kovulacagiz.

4 Beğeni

:slight_smile:

Biz o duruma alışığız. Mesela daha geçen @alper 'le oyun bahçesinde oyun oynuyorsunuz diye eleştirildik :smile:

Neyse konuya dönelim. Evet @alper açıklar mısın hangi yayınevi basacak kitabı?

4 Beğeni

Kırmızı Kedi basmayacak bence

5 Beğeni