Malazan Book of the Fallen

İtiraf ediyorum artık dayanamayacağım. Kendim yayınevi kurdum. Ben çevirip basacağım. @Asli_Dagli da editörlük yapacak. Takriben beş seneye çeviririm. Editör kısmı da bi 15 sene sürer. :joy:

Bu arada forumda birilerinin bildiği izlenimine nereden kapıldınız ki? Burada ben @mit hariç kimsenin ciddi olduğunu sanmıyorum. :thinking: Hepimiz iyi kötü tahmin yaparak eğleniyoruz. :slight_smile::blush:

8 Beğeni

Tam tersine ben çok ciddiyim kırmızı kedi basmayacak kitabı

5 Beğeni

O konuda değil yahu. Birinin bildiği konusunda. :joy:

3 Beğeni

Tamam ben biliyorum kimin basmayacağını, Kırmızı Kedi basmayacak.

Kırmızı kedi bizim kitapların reklamını yapma sana kitap vermeyelim dedi.

Bu arada @Agape Hayırlı olsun yayıneviniz, işleri hızlandırmak istersen Google Translate yardımcı olur

3 Beğeni

Kim lan bu yayınevi kim ulan kim :slight_smile::joy::blush::joy:

Yok Google Translate iyileşti biraz. Ben daha mükemmel bir şey kullanacağım. :sweat_smile:

@alper biliyormuş arkadaşlar. Onu kaçırabilirsiniz. :smirk:

2 Beğeni

Kimin basacagını biliyorum demedim kim basmayacak onu dedim.

1 Beğeni

Takipte kalın derken, ipucu vermiş olabilir. Basmayacaksan niye takipte kalalım arkadaş :slight_smile:

@Agape Mütevazi olamayacağım, ben biliyorum Jaguar değil :joy:

Yayınevin hayırlı olsun, ilk kitabının adı Huzursuzluğun Adı olur umarım. Yada Sadece Agape :joy:

6 Beğeni

Bu kitaba merak edip Goodreads’te biraz göz attım da şehir fantezisi gibi duruyor. Zahmet olmazsa biraz bahsedebilir misiniz acaba?

2 Beğeni

Şehir mi fantazisi? :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: Arkadaşlar lütfen @Asli_Dagli hanımı meşgul etmeyin. Hanımım bir isteğiniz var ise istemekten lütfen çekinmeyiniz.

1 Beğeni

Evet, şehir fantazisi:) Dresden Dosyaları tadında ciddi ciddi. Bu kitabı kabul etsem mi etmesem mi diye düşünürken Goodreads’te gördüğüm şöyle bir yorumun bana çok faydası olmuştu: “Sanki Harry Potter büyümüş kocaman adam olmuş da Metropolitan Polis Teşkilatı’na katılmış gibi.” Kitap tam olarak böyle. Fakat bence asıl mühim olan kitabın resmen geekler ve nerdler için yazılmış olması. Her satırda bir komiklik, her satırda bir referans var. Monopoly göndermesi de var, Doctor Who göndermesi de. Sokak ağzına yakın bir dille, birinci tekil kişi anlatımı var.

Dresden Dosyaları’nın devamı gelmiyor diye yakınanlar umarım Rivers of London serisini göz ardı etmezler. Seri 7 kitaptan oluşuyor. Her kitap bir macera şeklinde. Epsilon Yayınları etiketiyle çıkacak. Ve eğer büyük bir terslik olmazsa her yıl iki kitap göreceksiniz.

Bu arada kitabın yazarı aynı zamanda bir Doctor Who senaristi.

Ve son olarak… malum Türkiye’de şehir fantazisi satmıyor. O yüzden öncelikle Epsilon’u bu seriyi basma cesaretlerinden ötürü tebrik etmek lazım. Lakin… oldu da sattı diyelim. Çok tatlış sürprizlerimiz olabilir. :smirk:

20 Beğeni

Müsaadenizle ben şurada bi can vereyim.
.
.
Dur bir saniye yoksa verdim mi ?

3 Beğeni

Seri güzele benziyor, umarım Dresden’in kaderini paylaşmaz.

Bu arada seri 7 kitapla kesin son buluyor mu yoksa yazar yazmaya devam edecek mi?

1 Beğeni

Bu konuda bilgim yok ne yazık ki :slight_smile: Şu an 7 kitap en azından.

2 Beğeni

O zaman merakla beklemedeyiz :slight_smile:

1 Beğeni

Ondan sonra “Nasıl çulsuz kaldık?” :joy:

3 Beğeni

@mit hariç bir kaç kişi daha biliyor :grinning::grin:

3 Beğeni

Aha @Fahrettin Bey de biliyormuş. Kaçırılacaklar listesi genişliyor arkadaşlar. Birçok kitap okuyoruz. Bence güzel bir operasyon planlayabiliriz. :smirk::smirk:

4 Beğeni

Bilenler bilmeyenlere söylemesin o zaman.

Bilmeyenleri kaçırsak daha az masraflı olur.

2 Beğeni