Malazan Book of the Fallen

Kitabı D&R da incelenmiştim, baskısı iyiydir diye hatırlıyorum. Yeni yeni bilimkurgu-fantastik kitaplara giriş yapıyorlar. O yüzden fiyatlandırma belli olmaz bence, telife ödenecek tutara göre değişir.

1 Beğeni

Kara bulutlar toplamak istemem ama bana aynen öyle olacak gibi geliyor. İlk kitabı alıp ehh bu ne be deyip bir kenara atan kişi sayısı az değil.

6 Beğeni

Bu yüzden bu seriyi keşke Alfa bassa diyorum, onların seriyi durum ne olursa olsun yarım bırakacağını zannetmem.

6 Beğeni

Arkadaşlar, size kötü bir haberim var maalesef. Daha önce duyumunu aldığım çeviri olayı iptal :frowning: Yayınevi vazgeçmiş, bir süreliğine fantastik basmayacaklarmış. Şaka değil, ciddi. Başka bahara…

14 Beğeni

“Şaka gibi” denir ya, tıpkı öyle olmuş. Bari hangi yayınevi olduğunu yazın bitsin artık bu işkence :slight_smile:

1 Beğeni

Şimdi işin yoksa bir 5 sene daha bekle telif düşsün de başka yayınevi alıp basabilsin diye, hedef 2025.

1 Beğeni

Hakikaten bari yayınevini yazsaydınız. Hakları onlarda mı?

1 Beğeni

Haberi verdikten sonra @mit

tenor(1)

Ve biz :cry:

tenor(2)

15 Beğeni

HOŞÇAKAL İKİ GÖZÜM

8 Beğeni

Malazan vaktiyle bir ihtimaldi ve çok güzeldi

4 Beğeni

Ben o kitaplar basılana kadar ingilizce öğreniyim bari. Zaten ben okuyacak seviyeye gelene kadar basılmaz bunlar.

3 Beğeni

Zaten almayı düşünüyordum artık bu haberle birlikte ilk kitabı sipariş ederim. Daha ilk kitap çevrilemedi kaldı ki 10 kitap 5-6 sene sürer.

1 Beğeni

Kalbim çıt
Gözyaşım pıt

16 Beğeni

Gözlerim dislike butonu aradı :smile:

Yayıneviyle bir oldun duygularımızla oynadınız @mit kendini affettirmeniz için bu seriyi sizin çevirmeniz ve bir yayıneviyle ne yapıp edip bastırmanız lazım artıkın. Hıh

Hahaha aynen böyle oldu

5 Beğeni

:astonished::dizzy_face::unamused::persevere::tired_face::weary::angry::triumph::rage::rage::rage::face_with_symbols_over_mouth::underage:

2 Beğeni

Ben inanamadım açıkcası. @mit bey bize çevireleceği haberi verdikten sonra belki "neden açıkladın "gibi bir baskı altında kaldı ve böyle bir açıklama yapma gereği duydu. Gizli kalması gereken bir şeyi açıklayınca insanlar haliyle hangi yayın evinin basacağı araştırmaya koyuldular.

2 Beğeni

Ya devlet sırrı değil ki bu. Savaş çıkmayacak sonunda. Basılacaksa basıcaz desinler. Ne gerek var bu kadar kasmaya.

Bazen insanların planları olur. Sonra bozulur. Hoş bir duygu değil gerçekten. Devlet sırrı değil elbet ama insanlara da saygı göstermek gerek.

Siz saygı göstermiyorsunuz demiyorum kesinlikle :slight_smile: Ama onların açısından da bakmak gerek. Burada üstüne titrenmiş bir şeyler var gibi duruyor.

@CowardlyHero 'nun dediğine katılıyorum.

Ayrıca bozulan sürprizlerden pek hoşlanmam. İnsanların hevesinin kursağında kalmasına gerek yok. Mesela son gelişmeler ışığında bizlerin de hevesi kursağında kaldı. “Kim basacak” diye diye başı kesik tavuğa döndük.

8 Beğeni

Benim amacım @mit beyi karalamak yada birilerini suçlamak değil. Sadece görüşümü belirttim.
Elbet bu kitabı birileri basacak a firması olmaz b firması olur. Keşke doğruyu söyleyen ben olsam keşke @mit bey şaka yapmış olsa :smiley::smiley::smiley:

Hiçbir şekilde öyle düşünmedim :slight_smile:

Kendi fikirlerimi dile getirdim. Ben bu konuyu en başından beri nahoş duygularla izliyorum.

2 Beğeni