Malazan Book of the Fallen

Seçmek kolay olmaz zaten. Ama yayınevi sırf bizim için seçim zenginliği olsun diye sadece 24 yılda 12 çevirmene ayrı ayrı çevirtir diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Bunu ben de duydum. Sebebi de şeymiş… Kitabevlerinde kasanın yanındaki cikletlerin oraya sığmıyormuş. Kitapların arasına koyunca o kadar kitap arasından insanlar bulamıyormuş ya hay Allah…

3 Beğeni

Evet o yüzden en sevdiğimizi daha biz bile bilmiyoruz. Doğru diyorsun. Neyse asıl konuya geri dönelim. Neden @Asli_Dagli çevirsin istemediniz. Yoksa… (Kara listeyi açalım canım. Ban kokusu alıyorum… :drooling_face:)Ekleme: Sen git çekiliş yap, canını dişine tak, uyuma… Hiç!

2 Beğeni

Malazan gelsin, mekanın sahibi geldi diye masaya yumruğunu vursun bitsin bu çile

2 Beğeni

Hmm, evet yanılıyor olabilirim :slight_smile:

1 Beğeni

Bence Niran Elçi çevirecek ve İthaki’den çıkacak diye düşünüyorum. Sırf Zaman Çarkı yüzünden böyle düşünüyorum.

2 Beğeni

Ben de ayni seyi dusunuyorum.

4 Beğeni

En baştan güzel bir planlama yapıp yarı yolda bırakmasınlar bizi yeter. Güzelim seriler sırf bu yüzden rezil oluyor bazen.

1 Beğeni

İthaki bu yoğunlukta bu denli büyük bir işin altından kalkabilir mi ? Umarim ithaki basar ve hakkını verir.

2 Beğeni

İthaki bu seriyi aslan gibi basacak nadir kitabevlerinden. Yapar rahatlıkla.

3 Beğeni

Alfa yayınlari daha cok bilimkurgu odaklı. O yüzden basacaklarini pek sanmıyorum. Belki de DeliDolu yayınları basar.

3 Beğeni

Burada dün dalga geçildi özellikle @Agape tarafından ama seriyi akılçelen basmama kararı almış. Halihazırda 6 çevirmenle anlaşıp ilk kitabı çevirmemişler ve kitabın hikayesi büyük bunu 8’e böleriz biz “ayıkıyon emmi” diye birbirlerine gaz vermemişler.

6 Beğeni

:joy: Üzüldüm oysa ben başvuracaktım. İlk yüz sayfayı bir şekil çeviririm olmazsa çizerek anlatırım demiştim. Nasip değilmiş. :sweat_smile:

7 Beğeni

Bende çok üzüldüm haberi duyunca, üzüntüden horonla başlayıp 7 bölge dolaştım en son Ankara’nın bağları ile üzüntümü şeklen ifade ettim

3 Beğeni

Bence de alfa değil. İthaki olsa Emre bey yorum yapmazmıydı. Bilemedim başka yayınevi de gelmiyo aklıma.

2 Beğeni

Yalnız bu seri de çok kadersiz. Beyaz Balina’ya filan geçti ama olmadı. Gerçi BB çok da uymuyordu bana kalırsa fakat ben Alfa’dan da görmek istemem çünkü Alfa’da bazen yarım yamalak iş yapıyor. Kaldı ki bu seri artık adam akıllı bir yeri hak ediyor. İthaki’den gelirse bence harika olur. Niran Elçi ile devam ettilerse o da güzel olur ama kendisinin Diskdünya’dan dolayı dolu olacağını düşünüyorum. Aslı Hanım da doluydu en son ve Mit Bey de yaptığı duyurudan dolayı elendi. :frowning: Geriye Cihan Karamancı kaldı eğer İthaki’yse. İnşallah Kasım Tüyap fuarına yetişir. Güzel olurdu fakat yine de kitabı incelediğimde biraz karışık ve detaylıydı. Bence hak ettiği şekilde gelsin hatasız, kusursuz 2020 yılında da gelebilir.

7 Beğeni

Alfa diğerlerine göre hızlı çıkarıyor kitapları diye gönlümüzden geçeni yazdık ama mantık İthaki olsun diyor. Seri fantastik kitaplar basma konusunda İthaki deneyimli

4 Beğeni

Aynen ama ithaki basarsa tamamlanması on yıl felan sürebilir. Yaşlanırız beklerken :sweat_smile:

3 Beğeni

Ben de bu yüzden Ithaki olmaz diye düşünmüştüm ama bir anda karar değiştirirler belli olmuyor.

1 Beğeni

Bence hangi yayınevinden çıkarsa çıksın hakkı verilecek bu serinin. Serinin altından kalkamayacak yayımcıların başına ne geldiğini gördük. Beyaz Balina’ya ders olsun bu da. Hem iyi bir şeyler olmasa İhsan Bey bizi böyle alevlendirmezdi diye düşünüyorum. Şahsi isteğim Alfa’dan olmamasından yana. Bağdaştıramıyorum. Gidip Artemis’ten falan çıkartmaya çalışırlar amanyarabbilalemin

2 Beğeni