Malazan Book of the Fallen

(Hiçliğin bekçisi…) #122

:joy: Üzüldüm oysa ben başvuracaktım. İlk yüz sayfayı bir şekil çeviririm olmazsa çizerek anlatırım demiştim. Nasip değilmiş. :sweat_smile:

Bende çok üzüldüm haberi duyunca, üzüntüden horonla başlayıp 7 bölge dolaştım en son Ankara’nın bağları ile üzüntümü şeklen ifade ettim

(Lanfear ) #124

Bence de alfa değil. İthaki olsa Emre bey yorum yapmazmıydı. Bilemedim başka yayınevi de gelmiyo aklıma.

(Hiçliğin bekçisi…) #125

Yalnız bu seri de çok kadersiz. Beyaz Balina’ya filan geçti ama olmadı. Gerçi BB çok da uymuyordu bana kalırsa fakat ben Alfa’dan da görmek istemem çünkü Alfa’da bazen yarım yamalak iş yapıyor. Kaldı ki bu seri artık adam akıllı bir yeri hak ediyor. İthaki’den gelirse bence harika olur. Niran Elçi ile devam ettilerse o da güzel olur ama kendisinin Diskdünya’dan dolayı dolu olacağını düşünüyorum. Aslı Hanım da doluydu en son ve Mit Bey de yaptığı duyurudan dolayı elendi. :frowning: Geriye Cihan Karamancı kaldı eğer İthaki’yse. İnşallah Kasım Tüyap fuarına yetişir. Güzel olurdu fakat yine de kitabı incelediğimde biraz karışık ve detaylıydı. Bence hak ettiği şekilde gelsin hatasız, kusursuz 2020 yılında da gelebilir.

Alfa diğerlerine göre hızlı çıkarıyor kitapları diye gönlümüzden geçeni yazdık ama mantık İthaki olsun diyor. Seri fantastik kitaplar basma konusunda İthaki deneyimli

(Lanfear ) #127

Aynen ama ithaki basarsa tamamlanması on yıl felan sürebilir. Yaşlanırız beklerken :sweat_smile:

(∆) #128

İthaki ve pegasus bu seri ile ilgilenmediklerini söylemişlerdi soru hattından sorduğumda, kısa sürede fikirlerinin değişeceğini sanmıyorum. Alfa ise fantastik türüne giriş yapmak istediklerini yazmıştı.

(fatih çetin) #129

Çevirme işini kim yapar bilemem ama İthakinin gündeminde bu seri yok diye biliyorum. Geçenlerde cevaplamışlardı ama fikirleri değişir belki.

Ben de bu yüzden Ithaki olmaz diye düşünmüştüm ama bir anda karar değiştirirler belli olmuyor.

Bence hangi yayınevinden çıkarsa çıksın hakkı verilecek bu serinin. Serinin altından kalkamayacak yayımcıların başına ne geldiğini gördük. Beyaz Balina’ya ders olsun bu da. Hem iyi bir şeyler olmasa İhsan Bey bizi böyle alevlendirmezdi diye düşünüyorum. Şahsi isteğim Alfa’dan olmamasından yana. Bağdaştıramıyorum. Gidip Artemis’ten falan çıkartmaya çalışırlar amanyarabbilalemin

(Lanfear ) #132

Alfa bassa üstesinden gelir bence ama yayın tarzlarına pek uymuyo sanki.

Pegasus olursa ciltli gelme ihtimali çok yüksek ama fiyat kanat takar uçar.

(Hiçliğin bekçisi…) #134

Her şey bir yana uzun bir seri olduğu ve disiplinli bir çalışmayla yılda iki tane gelebileceğini düşünüyorum ama dünya hali. Çevirmenler, editörler de insan. Hastalık var, kayıp var, bin türlü bela var. Yine de yılda bir gibi geleceğini düşünmekte fayda var. Her şey bir yana ekonomi bu çıtada ilerlediği sürece kitap fiyatları beni düşündürüyor. Neredeyse bir yılda kitapların fiyatlarında rahatsız edici bir artış oldu. Bu noktadan sonra geri adım atılmaz fiyat konusunda zor çünkü. Umarım daha fazla zamlanacak negatif olaylar yaşanmaz yoksa hem basmak hem de almak sorun olacak.

(Lanfear ) #135

Dolar kuru tekrar artacak gibi görünüyor. Bakalım umarım yeni bir zam daha gelmez.

Alfa Fantastik edebiyata girnek istediğini söylemiş. O yüzden Alfa olacağînı düşünüyordum. Fikrimi degisyirfim.

(Lanfear ) #137

Eğer alfa fantastik edebiyata girmek istiyorsa malazan bunun için çok uygun. Büyük serilerden basılmayan bi o kalmıştı. Umarım alfadır.

Aynen Malazan çok uygun bir seri bu yola girmek için. Birde güzelce reklam yaptılar mı…

https://eksisozluk.com/malazan-book-of-the-fallen--988380?p=2

Belki seri hakkında bilgi almak isteyenler olur.

Birde aynı evrende geçen başka kitaplarda var. Umarim onlarda cevrilir.

Brandon Sanderdson İthaki de olsaydı belki yine çıkışı uzardı ama en azından nasıl başladılarsa öyle devam ederlerdi. En kötü 1 senede çevirir basarlardı kitapları. Hem İthaki editörleri türün okuru olmaları nedeniyle bizi anlarlar.

İthaki’yi severim ama uzun serilerde süründürüyor okuyucuyu.