Mars'taki İlk Helikopterden Dünya'ya Mesaj: "Her Şey Yolunda"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/bilim/mars-helikopteri-ingenuity-mesaj/



NASA’nın Mars 2020 görevi tüm hızıyla devam ediyor. Keşif aracı Perseverance’ın Kızıl Gezegen’e başarılı bir şekilde indiğini sizlerle daha önce paylaşmıştık. Bu araca eşlik eden bir de helikopter var. Ingenuity adını taşıyan bu helikopter Mars’ta yine bir ilki gerçekleştiriyor. Ingenuity, Dünya ile teması kurdu ve her şeyin yolunda olduğunu iletti. Mars’ı keşif amacıyla gönderilen Perseverance’ın… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Bu tür projeler güzel. Fakat Dünya’da eşitsizlik, adaletsizlik hüküm sürerken zengin para babalarının Mars’a gitme çabasını eleştiriyorum. Projeleri destekliyorum ama önce dünyayı düzeltip kendilerinin (para babalarının.) Dünyayı ne hale getirdiğini keşfetsinler.

(Yanlış anlaşılmasın, hiçbir düşünceye ve fikre bir şey demiyorum, sadece kendi düşüncemi açıkladım. Sevgi ve saygılarımla.)

2 Beğeni

Eşitsizlik ve adaletsizlik konusunda söylediklerinize katılıyor olsam da biraz başımızı kaldırıp uzaklara bakmamız gerektiğini de düşünüyorum. Muhtemelen Kristof Kolomb ve diğer kaşiflere de benzer sözler söylenmiştir yolculuklarına başlamadan önce. İyidir ufkun ötelerine bakmak. Üstelik teknolojide de ilerlemeler sağlanıyordur bu sayede.

1 Beğeni

Aslında zaten bunu belirtmiştim ve katılıyorum. :slightly_smiling_face: Neyse, iyi akşamlar diliyorum.

Benim hatam, bir kere okumayı yeterli görüp kendince lügat paralamak isteyen bu adamı bağışlarsınız umarım.

1 Beğeni

Abartmaya gerek yok, sorun değil. :slightly_smiling_face::heart:

1 Beğeni