Mary ve Max: Animasyon Övme Durağı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/mary-ve-max-animasyon-ovme-duragi/

“Mary ve Max” (Mary and Max) bir dostluk hikâyesi. Birbirini hiç görmeden seneler boyunca mektuplaşan ve o mektuplarla bambaşka hayatlarda nefes alan iki farklı insanın hayat macerası. Daktiloya bırakılan bir küçük not, biraz umut, ama bolca gözyaşı… (DEVAMI…)

14 Beğeni

Ah o ne güzel bir animasyondur öyle… 2 sene önce izlemiştim, keşke daha önce izleseymişim derim hep .

3 Beğeni

İnternetten arkadaşlık kuran veya uzak ilişki yaşayan insanların çok kolay empati kurabileceği bir film.

3 Beğeni

En sevdiğim stop-motion örneklerindendir. Her yaş grubunun izleyip keyif alabileceği bir animasyon bence, çok keyifli bir o kadar da hüzünlü. Sonu beni çok etkilemişti, izleyiniz…

3 Beğeni

Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın Güle Güle diye bir filmi vardı. Üniversitedeyken sinemada izlemiştim. 1999 ya da 2000 falan. O filmde de birbirlerini sadece bir kez gören ve mektuplaşarak aşklarını devam ettiren iki kişinin hikâyesi anlatılırdı. Hem gülmüş hem de çok duygulanmıştım.

Bu animasyonun konusu da onu anımsattı bana. Her ne kadar spoiler uyarısından sonra okumayı bıraksam da merak ettim. Bir ara izleyeceğim inşallah. Teşekkürler inceleme için :slight_smile:

2 Beğeni