"Maske Kimsin Sen?" Programının Yayından Kaldırılacağı İddia Edildi: RTÜK Harekete Geçmişti

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/maske-kimsin-sen-yayindan-kaldiriliyor-iddiasi/

image

Maske Kimsin Sen? programının yayından kaldırılacağı iddiaları giderek güçleniyor. Fox TV’de yayına başlayan yarışma programı hakkında RTÜK inceleme başlatmıştı. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Maske Kimsin Sen? adlı yarışma programının erken final yapacağı dile getiriliyor. Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre program 9. bölüm ile final yapacak. Kararın ardında ise Cumhurbaşkanı imzasıyla Resmi Gazete’de… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Programı anlamsız bulsam da yaşanan olay çok saçma ve üzücü. Toplum baskısının güzel bir örneği. Aynı şey değil belki ama aklıma şu görüntü geliyor.
images (64) (17)
Bu arada program harbiden kötü ve anlamsız, hatta bir tık korkutucu. Keşke korkutucu olduğu için kaldırılsaymış. (Şaka şaka)

3 Beğeni

Ne kadar güllük gülistanlık bir ülkede yaşıyoruz da bir program yayından kaldırılsın, çok kırılgan ahlakımız bozulmasın diye savaş veriyoruz. :smiling_face_with_three_hearts: Her şey çok güzel la la la, kadına şiddet-çocuk istismarı-adaletsizlik, hiçbiri yok bu ülkede la la la, çiçekler ne kadar güzel la la la. :hugs:

4 Beğeni

Yani böyle yollara başvurulmasaydı bu kadar da ilgi görmezdi. Her zamanki gibi pire için yorgan yakarak toplumun büyük kesiminin dikkatini çekmeyecek şeyleri gözlerine sokuyoruz. Madem aile ve çocuk dostu yapım olması isteniyor, o zaman hemen her gün akşam haberlerinde en az 3 haber yer verilen kadın cinayeti ve şiddet olayları da yayından kaldırılsın. Yani en kötü örneği bunlar oluyordur çünkü gerçekler. Hatta kanalın biri kadının vurulduğu anlar sadece bizde diyerek vermişti bi kadın cinayeti haberini.
Haber harici televizyon izlemediğim için diziler hakkında yorum yapamayacağım. Bu yarışmadan da bizimkiler izlediği için haberim oldu ve aman aman bir program da değil. Bizimkiler de sadece tüm saçma programların arasında bu, saçma da olsa müzik çalıyor diye izliyorlar.
Bence buradaki esas husus farklı ve hepimiz biliyoruz sebebini. En çok izlenen haber kanalı.

2 Beğeni