Matt Reeves İmzalı "The Batman" Değerlendirmesi: Takdir Edilesi Ama Yetersiz Bir Deneme

Filmi izledim. Fanlardan dayak yemeyeceksem Pattinson’ın Batman’ini neredeyse Bale’inkinden daha iyi bulduğumu söyleyeceğim. Bruce Wayne için ise aynısını söyleyemem tabii ki. Bence Pattinson onun da altından kalkmış ama harikalar harikası değildi. Bale’in Bruce Wayne’i muhteşemdi tabii çıta çok yüksek ona da bir şey diyemeyeceğim. Filmi de genel olarak, özellikle bir polisiye filmi olarak, çok beğendim ama son 30-40 dakikadaki saçmalıklar olmasaydı keşke diye de üzüldüğümü söyleyeyim. Yönetmen filmi biraz eksiltse, bazı sahneleri atmış olsa falan film listelerin en üstünde yer edinecek belki de.

4 Beğeni

Ben filmi genel olarak beğensem de yazıdaki eleştirilerin çoğuna katılıyorum. Filmin ilk yarısı harika bir şeyler oluyor dedirtirken daha sonrası çok tatmin edici olmadı. Suratının ortasında bomba patlamasına rağmen ağzında çizik bile olmamasını Batman oluşuna, kurşunlara göğsünü umursamazca siper etmesini bozuk psikolojisine bağlıyorum. :slight_smile:

Çok çok iyi olabilecekken iyi olmakla yetinen bir film. Fakat illaki sinemada izlenmeli. Projektör ışıkları kısılmamış bir sinemada.

ÜNLEMLİ NOT: O batmobil neydi öyle? Rooaaaarr! Diyordu. :smiley:

The-Batman-2022-the-batman-movie-44141867-300-139

4 Beğeni

Belki spoiler filan olabilir.

3 saat boyunda bir kez bile batarang atmayan, sadece 2 kez batclaw kullanan, totalde 5 dakika bile gözükmeyen batmobile, kısacası doğru düzgün hiç bir gadget kullanmadan geçip giden 3 saat. Nolan’ın üçlemesinin yanına bile yaklaşamayacak bir yapım. Sinemadan çıktıktan sonra haftaiçi kendime gelebilmek için Bane’li Nolan yapımını bir daha izledim ve beşinci kez izlememe rağmen sinemadaki the batman’den beş kat fazla zevk aldım. Fanboy gibi gözükmek istemem ama maalesef bu DC beyazperde işini kotaramıyor. Çok iddialı bir karakter üzerine film yapmak isterlerse tavsiyem Nolan’ın kapısını çalmaları.Zira üçleme dışında hiçbir DC yapımı bana kendisini birden fazla izlettiremedi.