Maymunlar Gezegeni: Ürkütücü ve Gerçekçi Bir Bilimkurgu Kitabı

(Oğuzhan Koç) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/maymunlar-gezegeni-pierre-boulle/

Yazıldığı günden beri birçok farklı filme uyarlanan ve İthaki Bilimkurgu Klasikleri kapsamında çıkan “Maymunlar Gezegeni” kitabını detaylıca inceledik. (DEVAMI…)

Ulysse’nin Zira ile olan ilişkisi çok hoştu. Kitapta en sevdiğim bölümdü.

(Ahmet Boyraz) #3

Seride en beğendiğim kitaplardan birisidir Maymunlar Gezegeni. Özellikle yazarın empati düşüncesi tamamen haklı bir sebep. Maymunları da eserinin temel taşı olarak kullanması ve bunu bilimkurguyla taçlandırması ortaya müthiş bir konu çıkmasına neden oluyor. Özellikle kitabın finali beni çok etkilemişti. Nasıl bir kitap okudum ben diye de hayretler içinde kalmıştım. :smiley: :smiley:

Güzel ve ayrıntılı bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık.

(Oğuzhan Koç) #4

Değerli yorumlarınız için çok teşekkkürler.

(Oğuzhan Koç) #5

İncelikle düşünülmüş güzel bir detaydı, konuyu daha anlaşılır kılıyordu.

(Kaan Aşkın) #6

Umarım bir gün Garden on the Moon’u da görürüz bu dizide.

(Ipek Montanari) #7

Oldukça ayrıntılı, güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık. Keşke kitabın künye bilgisine de yer verseydiniz :wink:

Sevgiler,

(Hakan) #8

Muazzam bir kitaptı, yazı da çok başarılı olmuş tebrikler. İncelemede bahsi geçen film ve dizilerin isimlerini yazarsanız sevinirim.

(Oğuzhan Koç) #9

Merhaba, yorumlarınız için teşekkürler :slight_smile: Bazen yazmanın heyecanıyla önemli detayları karıştırabiliyoruz. Kitabın biz okurlara ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkürler.
Sevgiler…