Mehmet Canpolat'tan 25. Yüzyılda Geçen Yıldızlararası Bir Bilimkurgu Macerası: "Norad"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/norad-mehmet-canpolat-yerli-bilimkurgu-romani/

image

Mehmet Canpolat ilk romanı Norad ile okurların karşısına çıkıyor. Bilimkurgu türündeki eser Luna Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alıyor. Yerli bilimkurgu külliyatına yeni bir eser ekleniyor. Yazar Mehmet Canpolat’ın ilk eseri Norad, okuru 25. yüzyılda geçen yıldızlararası bir maceraya davet ediyor. 1981 Ankara doğumlu Mehmet Canpolat üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde, yüksek… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Iron Maiden yazı tipi ha :slight_smile:

4 Beğeni

Merhaba,

Umarım kapağı beğenmişsinizdir. Kapakta neden bu fontu kullandım kısa bir bilgi vermem gerekiyor zira Iron Maiden ile özdeşleşen bu font için çok fazla pozitif geri dönüş alsam da direkt olarak Iron Maiden’ı anımsattığı için buna vurgu yapan arkadaşlar da oldu.

Kitabın ismini aslında “Norad - Metal Lordlar” olarak düşünmüştüm ve bu isme uygun font arayışım sırasında karşıma Metallords fontu çıkmıştı. Hatta “metallords.com” domainini bile satın almıştım. Lisansız olarak ücretsiz kullanımı olan bir font olduğu ve kitabın ruhunu yansıttığı için kullanmaya karar verdim. Kısa bir araştırma ile fontun David Bowie, Iron Maiden ve başka sanatçılar tarafından da kullanıldığını görünce de kullanmakta bir sıkıntı görmedim.

Kapak tasarımını eşsiz sanatçımız Ömer Tunç yaptı.
(Login • Instagram)

Font: %100 Free "Metal-lord Font.
(Metal Lord Font | dafont.com)

İlginizi çekerse;
David Bowie: The Man Who Fell To Earth - 1976
(https://www.imdb.com/title/tt0074851/)

Kitabı beğenmeniz dileğiyle…
Mehmet Canpolat

3 Beğeni

Merhaba. Ben kapağı beğendim. Hem kullanılan görsel hem de yazı tipi güzel. İkisini birbirleriyle uyumlu buldum.

1 Beğeni