Merceğe Kafa Atmak

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Merceğe Kafa Atmak – Aylık Öykü Seçkisi

image

Durdu dünya ve bölündü milyon parçaya. Her eksenin eğrildiği noktada yaşam türedi apansızca. Yordamsız kurulan düzenlerdi işe gelen ve en çok merak uyandıran onlardır ya bir kere devlerin diyarında sürgün hayatı yaşayan insancıklar anlatılageldi bu masalda da… Yakın pireleri ve kaşınmaya devam edin yorganın altında. Bakın! Sazanlar bu diyarda hep kavakta. Basitlikten öte elde kalan… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Merhaba Ezgi,
Kuvvetli cümleler barındıran, iyi bir hikaye olmuş. Sonu ayrıca hoş.
Görüşürüz diğer seçkilerde :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalar Gaye,

Sonu beni biraz kaygılandırmıştı yazım aşamasında. Herkesin kendi adaletini sağladığı bir evren fikrinden dahi tedirgin olurken öyküyü böyle bitirmek hayli yorucu oldu. Ama hoşuna gittiyse ne mutlu bana.

Kıymetli değerlendirmen için çok teşekkür ederim, tekrar görüşmek dileğiyle :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba Ezgicim

Öykülerin bana görünenden daha soyut geliyor hep. Altında çok daha başka şeyler yatıyor gibi… Böylece daha gizemli ve merak uyandırıcı oluyor. Öykünün titizlikle tasarlandığı, üzerinde düşünüldüğü belli. :slight_smile:

Hayal gücüne, durumları ilginç şekilde bağlamana, karakter tahlilindeki yeteneğine hayranım. Öykü uzun da olsa okutuyor kendini. Mercek detayı ve kasap hala güzel işlenmiş. Masalsı anlatımla da etkiyi artırmışsın. Emeğine sağlık. :slight_smile: