Metal M├╝zik Sevenler Cemiyeti ­čÄŞ

Uzun y─▒llar s├╝ren g├Âzlem ve deneyler sonunda Rust in Peace PolarisÔÇÖin 4:16ÔÇÖdaki Friedman lickÔÇÖi ve akabinde devam eden riff kombosunun gelmi┼č ge├žmi┼č en iyi outro oldu─čuna kanaat getirdim.

2 Be─čeni

S├╝bhanallah

2 Be─čeni

SpotifyÔÇÖda niye yok yav :grimacing::grimacing:

1 Be─čeni

Ay─▒n 14ÔÇÖ├╝nde resmi olarak ├ž─▒k─▒┼č yapacakt─▒ fakat Debemur Morti Prod├╝ksiyon niyeyse ortamlara salm─▒┼č bug├╝nden. :smiley: Kuvvetle muhtemel benim i├žin AOTY olacak bu alb├╝m.

2 Be─čeni

├ťst├╝nk├Âr├╝ dinliyorum ┼ču an ve bu haliyle bile muazzam. Kulakl─▒k ile dinledi─čimde ben de ayn─▒ kan─▒ya varaca─č─▒m gibi g├Âr├╝n├╝yor. Eve d├Ânmek i├žin sab─▒rs─▒zlan─▒yorum.

2 Be─čeni

Forumun en sevdi─čim ba┼čl─▒─č─▒n─▒n ┼čahane sakinleri merhaba nas─▒ls─▒n─▒z? Beni soracak olursan─▒z fena de─čilim yaln─▒z m├╝zikle ilgili bir derdim var. Ben birka├ž sene ├Ânce Sennheiser Sport True Wireless adl─▒ bir kulakl─▒k ald─▒m ve o d├Ânemler lise ├Â─črencisiydim toplu ta┼č─▒ma falan da kullanmad─▒─č─▒m i├žin son sesi gayet yeterli geliyordu, ┼ču an ise ─░stanbulÔÇÖda ├╝niversite okumaktay─▒m ve bu M3 ile M4 denen hilkat garibelerinin sesleri sebebiyle kulakl─▒─č─▒n son sesi yetersiz gelmeye ba┼člad─▒. Bu sebeple sizden son sesi y├╝ksek olan orta-d├╝┼č├╝k b├╝t├želi bir kulak i├ži kulakl─▒k tavsiyesi istemeye geldim. Ses kalitesinin Sennheiser kadar iyi olmas─▒n─▒ beklemiyorum s├╝r├╝nd├╝rmesin yeter sadece toplu ta┼č─▒mada kullanaca─č─▒m ├ž├╝nk├╝. Bir de l├╝tfen kulak├╝st├╝ ├Ânermeyin ├ž├╝nk├╝ sa├ž─▒m─▒n kabar─▒k olmas─▒ sebebiyle takam─▒yorum, takt─▒ktan sonra 10. y├╝zy─▒l kilise katipleri gibi gezmek istemiyorum. ┼×imdiden ├žok te┼čekk├╝rler.

1 Be─čeni
1 Be─čeni

Destruction, 2025 y─▒l─▒n─▒n ba┼člar─▒nda Napalm Records etiketiyle yeni bir alb├╝m ├ž─▒karacak.

─░lk single:

2 Be─čeni

├çok te┼čekk├╝rler bundan evde vard─▒ asl─▒nda eve d├Ân├╝nce bir deneyeyim.

1 Be─čeni

Ben Walter hocam─▒n aksine, m├╝zik dinlemek i├žin al─▒nacak olan kulakl─▒─č─▒n bu i┼č ile u─čra┼čan markalardan al─▒nmas─▒ndan yanay─▒m. Yine Bluetooth kulakl─▒k ├╝zerinden gidecek olursam JabraÔÇÖn─▒n Elite serisinden alaca─č─▒n─▒z bir kulakl─▒─č─▒n sizi ├╝zmeyece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. G├╝r├╝lt├╝den ┼čikayet├žiyseniz AnkerÔÇÖin anc ├Âzellikli i├ž kulakl─▒k modelleri de g├╝zeldir. Life Dot serisi yada Soundcore Liberty serisine bir bak─▒n derim. Soundcore serisi kendine ait bir mobil aplikasyon ile de ├Âzelle┼čtirilebiliyor. Ses seviyesini ve ekolayz─▒r ayarlar─▒n─▒ kendinize g├Âre ayarlayabilirsiniz.

1 Be─čeni

Dedi─činiz kulakl─▒klara bakaca─č─▒m, soundcore i├žin bahsetti─činiz uygulama i├žinde ses seviyesini ayarlama SennheiserÔÇÖda var m─▒ bir bilginiz var m─▒ bu konuda? Ekolayz─▒r ve sound check(Di─čer markalarda da ayn─▒ isimle mi kullan─▒l─▒yor bilmiyorum ama size dinleme s─▒ras─▒nda 3 farkl─▒ profil ├Ânerip kula─č─▒n─▒za ho┼č geleni se├žti─činiz bir ayar, bunu birka├ž kez farkl─▒ soru ┼čeklinde soruyor ve sonu├žta ilk halinden epey farkl─▒ bir deneyim sunuyor) varken bunun olmamas─▒ bana garip geliyor belki g├Âz├╝mden ka├žm─▒┼čt─▒r.

1 Be─čeni

Y├╝kses ses veren kulakl─▒ktan ziyade ANCÔÇÖli kulakl─▒k tercih etmeniz -kulak sa─čl─▒─č─▒n─▒z a├ž─▒s─▒ndan- daha do─čru olacakt─▒r.

Ayr─▒ca kablolu se├žene─čini g├Âz ├Ân├╝nde bulundurursan─▒z -dinledi─činiz m├╝zik t├╝r├╝ de g├Âz ├Ân├╝ne al─▒n─▒rsa- fiyat performans oran─▒ daha iyi modeller bulabilirsiniz.

1 Be─čeni

├ľnce ANCÔÇÖli kulakl─▒klara y├Âneldim ama baz─▒ eski kay─▒tlar(Mesela Anthrax ilk alb├╝m) ger├žekten ├žok d├╝┼č├╝k sesli ve benim kulakl─▒kla epey d├╝┼č├╝k seste dinlemek zorunda kal─▒n─▒yor o y├╝zden ├Ânceli─čim son sesi y├╝ksek bir kulakl─▒k oldu.

Sadece toplu ta┼č─▒mada kullanmay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝m i├žin kablolu kablosuz ├žok ay─▒rt etmiyorum hangisi denk gelirse fitim.
Bir de bir dostum KZ markas─▒n─▒ ├Ânerdi ben de birka├ž modele bakt─▒m ancak bulabildi─čim en y├╝ksek desibel de─čeri 114 ve benim kulakl─▒klar─▒n desibel de─čeri 107, aralar─▒nda yeni bir kulakl─▒k almaya de─čecek bir fark olur mu bilen var m─▒?

1 Be─čeni

Bilinen ├žo─ču markan─▒n kendi uygulamas─▒ var, ekolayz─▒r ayarlar─▒ yap─▒labiliyor. Anker bu i┼či ├žok daha detayl─▒ yapt─▒─č─▒ i├žin onu ├Ârnek verdim hocam. Yoksa Sennheiser ve JabraÔÇÖn─▒n da uygulamalar─▒ mevcut.

2 Be─čeni

Kulakl─▒─č─▒n s├╝r├╝c├╝s├╝n├╝n verebilece─či en y├╝ksek desibel de─čeri ile duydu─čunuz sesin ┼čiddeti birbirleriyle pek alakal─▒ de─čil; kulakl─▒─č─▒n direnci ve amfinin ├ž─▒k─▒┼č g├╝c├╝yle ├žok ilgisi var.

G├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒yla kulakl─▒k ├╝reticileri 999+ saat batarya ├Âmr├╝m├╝z var yazabilmek i├žin kulakl─▒─č─▒ az enerji t├╝ketecek ┼čekilde ayarl─▒yorlar.

Not: Yeterince g├╝├ž verirseniz herhangi bir kulaki├ži kulakl─▒ktan kula─č─▒n─▒z─▒ kanatacak kadar y├╝ksek ses bile alabilirsiniz.

Not2: ┼×u s─▒ralar Truthear Zero Red ├žok ├Âneriliyor, bakabilirsiniz. Ancak iyi bir ses duyabilmek i├žin DACÔÇÖde alman─▒z gerekebilir.

Kulakl─▒k:

DAC:
https://www.apple.com/tr/shop/product/MU7E2ZM/A/usb-c-35-mm-kulakl─▒k-jak─▒-adapt├Âr├╝

Ekleme: Android i├žin Wavelet isimli bir uygulama var. Uygulamada kulakl─▒k modeline g├Âre yap─▒lm─▒┼č ├Âl├ž├╝mler arac─▒l─▒─č─▒yla olu┼čturulmu┼č haz─▒r ekolayz─▒r ayarlar─▒ var. Kesinlikle tavsiye ederim.

3 Be─čeni

Verdi─činiz bilgiler ├žok faydal─▒ oldu ├žok te┼čekk├╝rler son olarak bir ┼čey sormak istiyorum sitede +shiroi diye bir alma se├žene─či var bunun ne oldu─ču hakk─▒nda bir bilginiz var m─▒?

1 Be─čeni

Galiba marka maskotunun fig├╝r├╝.

2 Be─čeni

Dream Theater sormu┼člar. :joy:

2 Be─čeni

Megadeth konser tarihi geldi. Ekip ├╝lkeye giri┼č yaparken grubun gitar teknisyeni ┼č├Âyle bir ┼čey payla┼čm─▒┼č:

Eleman─▒n sinirlenip k├╝f├╝r etme sebebi ÔÇťmemurun damgay─▒ ortaya basarak pasaportunun bir sayfas─▒n─▒ mahvetmesiÔÇŁ imi┼č. Adam─▒n bu cevab─▒n─▒ g├Âr├╝nce beni bir g├╝lme ald─▒. T├╝rkiye gibi bir ├╝lkeye s├Âvmek i├žin olduk├ža temelsiz bir dert.

Son g├Ânderisinde ─░stanbul sokaklar─▒n─▒ payla┼č─▒p alt─▒na ÔÇť:turkey::tr:ÔÇŁ a├ž─▒klamas─▒n─▒ eklemi┼č. Bu g├Ânderinin yorumlar─▒nda insanlar ─░ngilizce bir ┼čekilde tane tane sayg─▒s─▒zl─▒k yapt─▒─č─▒n─▒ ve hikayeyi kald─▒rmas─▒n─▒ s├Âylemi┼č. ├ľz├╝r dilemesini isteyen de olmu┼č. Birisi ─░ngilizce ÔÇť├╝lkeyi terk et, umar─▒m i┼čini kaybedersinÔÇŁ demi┼č, Bryan ÔÇťcool :sunglasses:ÔÇŁ demi┼č.

Hal b├Âyle olunca insanlar daha da tepki alm─▒┼č. Yorumlar─▒n yan─▒ s─▒ra, hikayelerinde DaveÔÇÖi etiketleyerek ┼čikeyette bulunmu┼č bir├žok ki┼či. Kald─▒ ki DaveÔÇÖin daha ├Ânce ayn─▒ pozisyonda gitar teknisyeninden tut direkt grup ├╝yesi kovmas─▒ da ge├žmi┼čte ya┼čanan ┼čeyler olunca as─▒ls─▒z bir ┼čikayet say─▒lmaz gibi. :slight_smile:

Ben de bir yorum atm─▒┼čt─▒m bu arada. Yar─▒m saat ge├žtikten sonra bakt─▒─č─▒mda eleman─▒n hikayesini sildi─čini fark ettim. Sayfay─▒ yenileyince de yorum sekmesinde baz─▒ yorumlar yok oldu. En son yeniledi─čimde ÔÇťnoldu ya foton gittiÔÇŁ oldu. MegadethÔÇÖin gitar teknisyeninden engel yedim yani. :slight_smile: ┼×u an san─▒yorum ki profilini herkese gizlemi┼č.

├çok do─čal ├žok profesyonel bir ┼čekilde metal tayfay─▒ ┼ču hale getirdi diyebilir miyiz:

IMG_3203

4 Be─čeni

Yazd─▒─č─▒ davul part├╝syonlar─▒yla elli derece yaz s─▒ca─č─▒ alt─▒nda pat─▒r putur ishal olmu┼č bahts─▒z ├žaresizli─čini iliklerimize kadar hissettiren Jamie Saint MeratÔÇÖa buradan en derin sevgi ve sayg─▒lar─▒m─▒ iletiyorum. Cutting the Throat of God benim i├žin AOTY oldu.

2 Be─čeni