Metro 2033, Rus Yapımcıların Elinde Sinema Filmi Oluyor!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/metro-2033-film-uyarlamasi/

Dmitry Glukhovsky’nin oyun serisine de uyarlanan meşhur post-apokaliptik bilimkurgusu Metro 2033, sonunda doğru ellerde beyaz perdeye geliyor! (DEVAMI…)

3 Beğeni

Maalesef başarabileceklerini düşünmüyorum. Son dönemde çekilmiş birkaç Rus gişe filmini şöyle bir inceleme fırsatım oldu. Amerikan kodlarıyla çekilen yerel filmlerdi. Ben başarılı bulmadım.

Bu film ile ilgili şöyle bir paradoks var. Yerel bir hikayeyi veya şöyle diyelim Rus bilinçaltına hitap eden bir filmi ciddi bir yatırımla dünya piyasasına sunmak istiyorlar. Bunu başarabileceklerinden şüpheliyim. Yani yaparlar yapmasına belki iyi de olur da satabilirler mi?..

Bir de Gazprom Media denen şirket Gazprom firmasının iştiraki mi? Çünkü benim bildiğim Gazprom’un resmi bir yapısı var ve bugün Rus devletinin desteklediği bir filmin pek de elit bir film olma olasılığı düşük diye düşünüyorum. Ama bu bir önerme, eğer bağımsız bir şirketse veya Gazprom konusunda yanılıyorsam bir geçerliliği yok bunun.

Bu arada Amerikalıların teklifi de pek kabul edilebilir değilmiş. Washington’da olmaz, o konuda Ruslar haklı. Ölü doğmuş bu film kısaca.

1 Beğeni

metroyu bitireli bir - iki hafta falan oluyor, tam “filmi çıksa da izlesek.” kafasındayken gelen haber mutlu etti. önceki denenen yapımdan haberim yoktu, iyiki de olmamış; vaşinkton ne ya?

Official Trailer diyor ama tarih eski, kitap veya oyunlar için yapılmış.

1 Beğeni