Mumyalar, Gizler ve Firavunlar: Çözebileceğiniz En Zorlu Antik Mısır Testi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/test/mumyalar-gizler-ve-firavunlar-cozebileceginiz-en-zorlu-antik-misir-testi/

Ölüyken yaşayanların, yaşarken mumyalananların, gizlerin ve hâlâ çözülmemiş sırların coğrafyası Antik Mısır için hazırladığımız bu testte, Anubis’in terazisinde yüreğinizi tartmaya hazır mısınız? Mısır mitolojisine ne kadar hâkimsiniz hep birlikte görelim! (DEVAMI…)

6 Likes

Piramit Ustası!

Vay be! Sende de ne cevherler varmış, hiç çaktırmıyorsun. En güzel ekmek ve biraların Antik Mısır’da olduğunu doğru bildin mi? Bir sonraki hayatında Antik Mısır’da doğsan hiç zorlanmazsın. Hem böylelikle bilemediğin birkaç soruyu Ra ile oturup çözebilirsin. Hiç olmadı kendini zorla mumyalatıp bu zamana sapasağlam gelene dek tüm Antik Mısır gizemlerini öğrenmiş olursun. Ellerine sağlık, seninle test çözmek güzeldi.

Daha zor bir test hazırlanabilirdi bence. Antik Mısır’a bayılırım ama uzun zamandır üzerine bir şey okuyamamıştım ki 14 sorudan 8’ini bildim. Ve 14 soru çok az mısır mitolojisi için daha detaylı ve fazla sorulu bir test beklentisiyle girmiştim. Yine de hazırlayanların eline sağlık.

2 Likes

Piramit Ustası!

Mısır konusunda şansım yaver gitti. Bu arada, şu Mısırlılar bayağı kurnazlar, ha! Ücret niyetine, işçiyi ekmek ve birayla çalıştırmak!? M.Ö Kapizalizm resmen!

1 Like

Merhaba,
Öncelikle teşekkürler ve sizin de elinize sağlık. Güzel çözmüşsünüz. Antik Mısır ile ilgili ne kadar yazılsa eksik ve yetersiz kaldığı doğru. Buradan daha ayrıntılı bir Antik Mısır okuması yapabilirsiniz. Teşekkürler.

1 Like

14 üzerinden 6 ile Bahtsız Bedevi.

Triava’da bu soruların çoğunu gördüğümü anımsadım. Ne var ki yine de çözemedim ben. :smile:

1 Like

Piramit Ustası!

Vay be! Sende de ne cevherler varmış, hiç çaktırmıyorsun. En güzel ekmek ve biraların Antik Mısır’da olduğunu doğru bildin mi? Bir sonraki hayatında Antik Mısır’da doğsan hiç zorlanmazsın. Hem böylelikle bilemediğin birkaç soruyu Ra ile oturup çözebilirsin. Hiç olmadı kendini zorla mumyalatıp bu zamana sapasağlam gelene dek tüm Antik Mısır gizemlerini öğrenmiş olursun. Ellerine sağlık, seninle test çözmek güzeldi.

İyi bari bunda o kadar da cahil çıkmadık. :smiley: