N.K. Jemisin İmzalı Kırık Diyar Serisinde Sıra "Sütun Kapısı"nda

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/nk-jemisin-kirik-diyar-sira-sutun-kapisi/

Bilimkurgu ve fantezi edebiyatının bol ödüllü yazarlarından N.K. Jemisin imzalı Kırık Diyar serisi, ikinci kitabı Sütun Kapısı ile devam ediyor. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Çevirmen haklı olarak değişmiş(ilk kitabın çevirisi çok kötü olduğundan) ama editör yine aynı ve tahminime göre çevirmen ne kadar iyiyse çeviri de o kadar iyi olur. İkinci bir kontrol mekanizması yok.

Çevirmen aynı zamanda “Ritmatist” kitabını da çevirmiş. Brandon Sanderson çevirileri hep mimliydi ama bu kitap nasıl bilmiyor.

Hadi hayırlısı diyelim. Hugo ödülleri, Nobel ödülleri edebiyata değil de sömürge sistemine hizmet ettiğinden pek de devamını getirecek (ikinci kitabı okutacak) kadar kaliteli olduğunu sanmıyorum.

Yahut dönemin insanı derler ya onun gibi bir yazar bana kalırsa ve gereksiz eşcinsel ilişkiler, insan rengi fetişzmi, plaza feminizmi gibi unsurlarla ses getirmeye çalışıyor. İyi bir eserle ses getirmektense bazı unsurlarla insanların duygularını sömürerek ses getirmeye çalışmaları mide kaldırmıyor haliyle…

Haber güzel olmuş bu arada ellerine sağlık @Bengu :+1:

1 Beğeni

:clap::clap::clap::clap: :clap: (20 karakter)