Neil Gaiman Kitapları

Sadece Mezarlık Kitabı’nı okumuş biri olarak bugün az kalsın, haftasonu aç kalmayı göze alarak cilti siparişi veriyordum. :joy: şöyle bir yürüyüşe çıktığımda fark ettim az kalsın yapıyor olacağım şeyi. Bence o kadar basit de değildir gibi.

Alttaki arkadaş biraz abartmış. Neil Gaiman çok sevilen bir yazar, İskandinav Mitolojisi onun son kitabı ve uzun süredir insanlar çevrilmesini bekliyor. Adamın mitoloji bilgisi yüksek seviyede, American Gods eseri bunu gösteriyor.

Şimdi çok sevdiğin yazarın en son kitabı tek seferlik 3000 adet olacak şekilde ciltli basılıyor, bu senin için bir gündem olur ve bir an önce onu almak istersin. O yüzden grupta o kadar muhabbeti okuyor. Bir kez okusan yazarı çok seversin.

1 Beğeni

Yok ben okuyup pek sevmeyenlerdenim. Öyle sitede kıyametler kopunca anlamlandıramayıp bi sorayım dedim.

Malum Yüzyılın Bilimkurgu Öyküleri vakası yüzünden insanlar işini şansa bırakmayıp önsiparişe çöküyor.

“Okurlar” ı kastetmiştim.

Aslında bu hype kelimesini anlatmaya çalışmıştım. Vakıf’da bunu Asimov çok güzel anlatmış ya. İlk kitabı hiç sevmemiştim oysaki. Çünkü farklı bir beklenti içerisindeydim. Burdan yine “hype”a bağlayabilirim konuyu. Mesela insanlar şuan beklentilerini değil sunulanı tüketmekle meşgul. Çünkü beklentilerini gerçekleştirmek için fazla çaba sarfetmiyolar. Tıpkı hazır giyim ürünlerinden giyinerek kendisinin “ikon” olduğunu düşünen sıradan insanlar gibi. Ya da her seferin de aynı tasarımla susturulan “iphone” fanboyları gibi, onlar da bir süre sonra mesela tasarımı kabullenmeye ve eleştiremez hale gelir. Kör olurlar. Ya da diğer rakipleri gibi iphone tasarımı kopyalamaya başlarlar. İçlerindeki “en iyi” olan şeye sahip olma arzusunu gidermek isterler. Neyse bu böyledir işte, gider de gider. İnsanlar hep en iyisidir, en iyi şeyi tüketmek isterler, tüketemezlerse de onu başkalarına bak ben en iyisiyim diye pazarlamak isterler. Bir ilüzyon yaratırlar ve onu yayarlar. Ya da bu illizyonun içerisinde yaşarlar. Her şeyi eleştirirler. “Lotr’u (film serisi) bile kitabın birebir aynısı değil de yiaaa” diye eleştirmeye kalkarlar.

Merhaba şuan ithaki yayınlarının çıkardıgı sandman ile arka bahçe yayınlarının çıkardığı sandman arasında bir fark varmı kalite olarak ve ceviri olarak? Hangisi daha iyi. 1-7ye kadar buldumda satın almadan bilgi edinmek istedim.

En iyisi İthaki. Daha önce elimde Arkabahçe ve Laika baskısı vardı. Arkabahçenin çevirisi, sayfa ve baskı kalitesi çok kötü. Aynı şekilde Laika da çok kötü ve üstüne çoğu kitabı bandrolsüz, sanırkm telif hakkını almadan basmışlar.

1 Beğeni

Eyv. Bilgi için kardeşim

1 Beğeni

Bir aksilik olmazsa yarın ulaşır diye tahmin ediyorum.

Kargoya vermişler şimdi. :+1:t6:

4 Beğeni

Acaba Neil Gaiman, Amerikan Tanrıları için devam kitabı yazar mı?

Amerikan Tanrılarının 2 sene sonrasını anlatıyor… devam kitabı denilebilir…

1 Beğeni

Yazdığını açıklamıştı. Ama şu an Yokyer’in devamı üzerinde çalışıyor. Amerikan 2 muhtemelen ondan sonra olacak.

Vadinin Hükümdarı da Gölge’nin hikâyesinin bir sonraki ayağını anlatan bir novella.

5 Beğeni

Anansi çocukları bu kitabın devamı mı? Goodreads’de aynı seride gibi. Amerikan tanrılarını aldım, yarım kalan bir şey olur mu?

Anansi çocukları amerikan tanrıları kitabında gecen örümcek tanrı anansi ve çocuklarına ait bir kitap. Okuması çok Zevkliydi.

Trigger Warning’i Türkçe olarak görecek miyiz?

https://www.eganba.com/kitap/kayip-bayan-finch-vakasinin-ardindaki-gercekler-neil-gaiman/9786059564663

5 Beğeni

Bayadır başlamayı düşünüyordum taksitle alacağım düşünen varsa bu fırsat kaçmaz :smile:

neil

24 Beğeni

6.cı kitap nerde kaldı yaw.Sanırsın önceden baskısı yoktu ama kitap önceden çıkmasına rağmen İthaki yayınları sallıyor duruyor.

Evet Zaman Çarkı Büyük avdan sonra biraz Zç ye ara verip çok merak ettiğim Neil Gaiman kitaplarına başlamak istiyorum. Yazarın hiçbir kitabi hakkinda birşey bilmiyorum ve soru şu : Hangi kitapla başlamalıyım ?

1 Beğeni