Neil Gaiman Kitapları

Yokyer’le başla ama okurken şunu unutmayın tamamen fantastik bir kurguya sahip yazarın kitapları.Örn:bazı yerlerde hayaletlere bazı yerlerde meleklere vs böyle şeylere çok yer veriliyor çoğu kitabında.Anlatıma gelirsek her kitabı enfes.Daha ağır bir şey olsun diyorsan da direk Amerikan tanrıların’dan başlayın ardından Anansi çocukları ve Vadinin hükümdarı ile bu seri bitirmiş olursunuz.Diğer kitapları tamamen bir birinden bağımsız zaten.Artiyetten Neil Geiman Çizgi roman yazarıdır Sandmanı da tavsiye ederim.

1 Beğeni

Ya ben çizgi roman hayranı değilim ama gözüme hep güzel gözükmüştür. Tek sorun anti marvel dc ve türevleri bir zevkim olduğu için hep uzak kaldım çizgi-romanlara. Ama kitap fuarinda çok hoşuma gitti fakat biraz pahali geldi. Elimde yıldız tozu, amerikan tanrıları, anansi çocukları, kıyamet gösterisi ve yokyer var. Dediğin gibi yokyer ile mi başlayayım?

Amerikan tanrıları ve anansi çocukları aynı evrene ait kitap.Yokyer banbaşka bir evren ve çok güzel.Elindekiler onlarsa yokyer ile başla o zaman.Yıldız tozunu bir türlü bulamamıştım o yüzden okuyamadım ama izlediğim bir filmi vardı aynı uyarlamasa ise o da güzel bir kitap.Kıyamet gösterisini de başları okuyup sonra ne olduysa devam edemedim onada yorum yapamayacam :slight_smile:

2 Beğeni

Anansi Çocuklarını beğenmemiştim. Koralin ve Gizli Dünya güzeldi. Yıldız Tozu da keza güzeldi. Yolun Sonundaki Okyanus da güzelimsiydi. Sandman hiç beğenmedim ama çizgi romandan pek anlamam o yüzden pek de ciddiye alınmamalı dediğim. :joy: Ben Yolun Sonundaki Okyanus ile başla derim. Okuduklarımdan en beğendiğim Koralin’di. Bence bu hitap meselesi. Sana hangisi hitap eder bilemezsin okumadan. Bi’ ucundan başla gitsin. Ben genel olarak Neil Gaiman’ı ortalama buluyorum. :no_mouth:

3 Beğeni

Ben de pek anlamazdım ama Sandman’a bir şans daha verin bence. Gerçekten bunu hak eden bir seri.

1 Beğeni

İşin özü Yokyerden başladım bakalım. Farklı bir tarz olacak benim için umarım beğenirim. Aslında şeytan Zç 3.cilti oku diyor ama her zamanda şeytan dinlenmez. :sweat_smile::grin:

4 Beğeni

Anlamak değil mesele aslında, bana hitap etmiyor. Birkaç kez baktım ama beni sarmıyor. Ben her türlü çizgi romanı pek sevemiyorum sanırım. Diyaloglar, çizimler vs. bana uymuyor. Betimleme olmadan yapamıyorum ben. Daha çok hayalciyim sanırım. Görsel olan bir şeyi okumak hoşuma gitmiyor. Buna anime, manga vs. dahil. Elimde hepsinden neredeyse var. Sağdan soldan geliyor ama ben keyif alamıyorum. :confused:

1 Beğeni

Sponsorlu içerik tükettiğini itiraf etti :joy: Kim bunlar D&R, İdefix mi? :joy:

1 Beğeni

Ahaha. Daha önce de söylemiştim aslında. Kuzenler, arkadaşlar, kurstaki çevreden geliyor. Onların amacı atmak ama ben müsade etmiyorum. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Ne güzel, benim de kitap okuyan ve atmak isteyen kuzenlerim olsa da ben el koysam. :slight_smile: Okuyan kitle yok etrafımda. Amerikan Tanrılarını bugün 300’leyeceğim. Özellikle de şu an Gaiman ülke siyasetinde popülerken okutmak lazım kendisini. Daha önce Mezarlık Kitabı, Yokyer, Yolun Sonundaki Okyanus kitaplarını okumuştum. Aşinayım yani. Amerikan Tanrılarını ise “yazarın tercih ettiği metin” olarak okumuş ama (yine) ana karakter olan erkeğin aldatılmasından mütevellit empati kurup devam ettirememiştim. (Böyle hastalıklarım var) Şimdi tekrar okuyunca gördüm ki Gölge bey de o kadar dert etmiyormuş. Yavaş yavaş bitireceğim artık.

2 Beğeni

Aslına bakarsanız çok fazla görüştüğümüz söylenemez. Herkesin hayat yoğunluğu var ama geçmişten gelen bir gelenek gibi oldu bu. Atmak istedikleri zaman kenara ayırıp beni arıyorlar, ben de gidip alıyorum. Kitapların çöpe atılmasına karşı olduğum için zamanla böyle bir alışkanlık gelip oturdu. Böyle böyle yayılıyor bazen. Falancanın bilmemnesi atıyormuş da senin için aldım filan da oluyor. Ben de bakıp ona göre ayıklıyorum.

3 Beğeni

İşte aradığım kuzen, eş, hısım, akraba :smiley:

4 Beğeni

Sandman Laika ile Ithaki baskısı arasında bir fark var mi ? İlk kitapların isimleri mi farkli çok kafam karıştı. :thinking:

İsimler farklı. Laika basımlar korsan basım ve çok kalitesiz. Yanlış hatırlamıyorsam Laika telif ödemeden baskı yapmış.

1 Beğeni
2 Beğeni

Bu video sayesinde bu kitabında çıkacağını bilmek güzel oldu.:slight_smile:

3 Beğeni

14 Beğeni

Sandman’da duyuruldumu tamamdır. :slight_smile:

1 Beğeni

Allahtan olmayan ilk dönüyor :pray:t6: :grin::grin:

2 Beğeni

14 Beğeni