Neil Gaiman'dan Gormenghast Dizisi Geliyor!

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Neil Gaiman'dan Gormenghast Dizisi Geliyor! – Kayıp Rıhtım

image

Gotik fantazyanın öncülerinden biri olan “Gormenghast” serisi, Neil Gaiman ve Akiva Goldsman tarafından televizyon ekranlarına taşınıyor. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Bu haber olmasa Gormenghast serisinin aslında 5 kitaptan oluştuğunu fark etmeyecektim. Beynimden vurulmuşa döndüm. Umarım yarım kalmayacaktır. Yarım kalan seriler kadar beni üzen başka bir şey yok. Yabancı dilim de maalesef rezalet ve bu yüzden çeviri kitaplara çok bel bağlamış durumdayım. Sanırım sırf bu sebep yüzünden bir gün adam akıllı oturup ingilizce öğreneceğim. Dizi için diyeceğim bir şey yok. Ben uyarlamalardan haz etmiyorum. Nedense hep bir tarafı eksik kalıyor.

1 Beğeni

Üzülmenizi gerektiren bir şey yok aslında. Seriyi Gormenghast serisi yapan ilk iki kitabı. Sonrakiler ne yazık yazarın ölümünden sonra basılmış kitaplar. Yine ne yazık ki ilk iki eserin çıtasının çok altında kaliteye sahipler.
yani Gormenghast ruhu ilk iki kitaptan sonra solup yok oluyor. Tüm atmosferi ve karakterleriyle birlikte. Ayrıca mekan olarak da değişiyor. Eğer diğer kitapları da okursanız bunu ilk iki kitabın hatırına yaparsınız.

3 Beğeni