Neowise Dünya'nın Çok Yakınında: Çeyrek Yüzyılın En Parlak Kuyruklu Yıldızı Gökyüzünde

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/bilim/neowise-kuyruklu-yildizi-izle/

Son çeyrek yüzyılın en parlak kuyruklu yıldızı olarak anılan Neowise gökyüzünde! Yıldız 2 hafta boyunca Dünya’dan çıplak gözle izlenebilecek. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Türkiyeden görme imkanımız var mı aceba :smiley:

1 Beğeni

İlla kuzeydoğu ufkundan geçmesi gerekiyordu değil mi? :frowning:

Var diye biliyorum. Sabah 4 - 4.30 arası kuzeydoğu ufkuna bakmalı. :slight_smile:

1 Beğeni

Var evet, ama sanırım 23 Temmuz’da en net görülebilecek halde olacak.

Sabah 4-5 gibi kuzeydoğuya doğru bakmanız gerekiyor. Ben de o saatlerde görmek için ayakta olacağım. :star: :comet:

5 Beğeni

Ben kalktım, baktım gökyüzüne. Bizim taraflar bulutlu. Fakat gökyüzünde sadece ay ve çok parlak yıldız gibi bir şey var. Ne olduğunu bilmiyorum, acaba Neowise olabilir mi? Normal yıldız gibi de değil. Daha parlak ve bir az daha büyük.

1 Beğeni

O gördüğün Mars gezegeni, biraz da kızıl bir rengi var. Neowise o kadar parlak ve noktasal değil, daha yaygın ve puslu gibi görünüyor.

1 Beğeni

Pek kızıl gibi görünmüyordu. :sweat_smile: Bembeyaz bir rengi vardı. Neowise değilse bile çok güzeldi. Neowise olduğunu sanmıyorum ben de, kuzeydoğuda da değildi zaten. :grin:

Doğu ufkunda o gördüğünüz Venüs :slight_smile: Dünyamızın kız kardeşi, çoban yıldızı, seher yıldızı ve sabah yıldızı da denilir. :slight_smile:

Dünya göklerinde Güneş ve Ay’dan sonra en parlak gök cismidir. Süper bir görüntüsü var değil mi? :slight_smile:

2 Beğeni

Muhteşem bir görüntüsü var, o kadar parlak ki :smiley: Bilgilendirme için teşekkürler :slightly_smiling_face:

1 Beğeni