Netflix, 2021'de 40'tan Fazla Anime Yayınlayacak

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/netflix-2021-anime-programi/

image

Netflix 2021 anime programı belli oldu. Dijital yayın platformu, bu alanda dünyada adını daha çok duyurmak için yeni içeriklerle gelmeye devam ediyor. Sadece bu yıl içerisinde 40’tan fazla anime yapıcı, izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Bu rakam, geçen yıl yayınladıklarının neredeyse iki katına denk geliyor. Netflix, yayınladığı diziler sonrası sinema sektöründe de önemli adımlar atmaya başladı. Alfonso… (DEVAMI…)

6 Beğeni

Kesinlikle çok doğru hamle. Bugün ne tanıtımı ne fotoğrafı olsa da siyah ekranlı One Piece gördüm. Heyecanlandım :sweat_smile: Senelerdir herkese izletmeye çalıştığım Miyazakileri Netflix sayesinde keşfetti sonunda çevrem.

5 Beğeni

Kesinlikle doğru hamle olduğunu düşünüyor ve Netflix’in Anime sevgisini bir noktaya kadar takdir de ediyorum, Sony’nin 1.2 milyar dolar karşılığında Crunchyroll’ü satın alma girişimine karşılık Netflix’in bu hamlesi ile rekabetin artacağını, bunun da genel olarak hepimiz için iyi haber olacağını düşünüyorum. Öte yandan Memorias de Idhun yada High Rise Invasion gibi çöp gibi yapımları yayınlamadan önce hiç mi izlemediler diye sormadan edemiyorum. Ayriyeten Japon menşeili olmayan stüdyolara Anime yaptırarak büyük hata yaptıklarını (gerçi arada DOTA gibi şaşırtıcı işler çıkmadı değil) ve Kakegurui’nin yeni sezon onayını vermeyerek de büyük hata yaptıklarını da düşünüyorum. Şu an en çok beklediğim Original Netflix yapımı Spriggan.

3 Beğeni

love death robots devamını da yayınlasalar keşke

1 Beğeni

Burada yine çok yaygın olan bir yanlış anlaşılma var. Netflix’in Kakegurui’nin yeni sezon onayı alıp yada almama konusu üzerinde hiçbir söz hakkı yok. Netflix basitçe, sadece dizinin uluslararası yayın haklarını satın aldı o kadar. Yani prodüksiyon çoktan bittikten sonra. Animenin prodüksiyon sürecinde herhangi bir bütçe ödemedi. Yoksa anime orjinal Netflix animesi değil yani (B The Beginning veya Hero Mask’in aksine mesela. Atıyorum örnek veriyorum) onay alıp almama konusunda söz hakkı olan birimler MAL’de yazıyor. Bunların başında MAPPA’da var.

Bir animeye yeni sezon onayı verip vermeme yetkisi prodüksiyon komitesindeki en çok yetkiye sahip ilk 2 isme ait. Bu prodüksiyon komitesindeki isimlerin kimler olduğunu, herhangi bir animenin ending yazılarında görebilirsiniz.

1 Beğeni

Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu. Evet, Netflix serinin internet yayıncısı, öte yandan Netflix yayın yelpazesiyle ilgili yayın listesine bakıldığında Kakegurui’nin yeni sezonuyla ilgili ne MAPPA, ne Netflix, ne de yayıncı kuruluştan bir onay gelmiş değil. Eğer Netflix onay verseydi ve MAPPA da prodüksiyonu kabul etseydi, yayıncı kuruluş TV’de yayınlamasa bile serinin devamı miniseri formatında gelebilirdi. (bkz Saiki Kusuo no Psi-nan Reawakening)