Netflix Dizi ve Film Önerileri

Ülkemizde malum netflix var ama içinden adam akıllı dizi film bulmak zor onun için bu konuyu açtım. Birbirimize netflixte gerçekten izlenmeye deger dizi ve filmleri önerebiliriz :grin:

benim şuana kadar izledigim ve 10/10 verdiklerim bunlar. ( tepedeki ev, castlevania, Violet Evergarden, vikings, disenchantment)

5 Beğeni

Aynen bende nerdeyse izlenecek film bulamadım adam akıllı ama belki gözümden kaçan varsa buradan görebilirim dedim

American Crime Story: The People V. OJ Simpson, Manhunt Unabomber, The Iceman, Wild Wild Country, Christine, Dark, Jackie Brown, Wormwood, Icarus ve King Cobra önerebilirim

2 Beğeni

Disenchantment bölümleri 20 dk olsaydı belki 7.5-8 puan verebilirdim finale göre. Son iki bölümü henüz izlemedim.
30 dk bir animasyon dizisi için çok fazla. Hele ki komedi dizisiyse çok çok fazla. Yer yer sıkıyor çünkü.

2 Beğeni

Bana çok eglenceli geldi. Elfonso, ve o ayyaş kraliçe çok fazla komedi kattıgını düşünüyorum :joy:

1 Beğeni

Ben şu an Ozark’ı izliyorum. Tavsiye ederim. Dizinin havası bana Breaking Bad’i çağrıştırıyor. Konusu kara para aklamayla ilgili.

2 Beğeni

Ayrıca beğendiğim diğer netflix dizileri;
1- Stranger Things
2- Black Mirror
3- Dark
4- Narcos
5- Daredevil

3 Beğeni

Netflix’in arşivi çok yetersiz.

Yaz tatilinde 1 aylık ücretsiz üyelik almıştım. İzlememiş olduğum 20’ye yakın film izledim ve sonra izleyecek bir şey bulamamaya başladım. Diziler de keza aynı şekilde.

Ortalama bir dizi film izleyicisi için bile (ben oluyorum) yetersiz bir arşive sahip. Benden daha çok dizi film izleyen insanlar için tamamen boş bir site olduğuna eminim.

Kimse alınıp gücenmesin ama Torrent’e devam.

4 Beğeni

Öğrenciyseniz ve vaktiniz bolsa içeriğin yetersiz gelmesi normal. Torrent, korsan kitap almak ile aynı şey bence. Ayrıca çalışan insanların çok bir zamanı kalmıyor. İşten kalan zamanda ya arkadaşlarınla takılabiliyorsun ya film/dizi izleyebiliyorsun ya da kitap okuyabiliyorsun. Bir günde dizinin sezonunu yarılayacak bir zaman yok. Onun için çalışan insanlara içeriği fazlasıyla yeterli. Film konusunda bence de biraz yetersizler ama içeriğinin günden güne büyüdüğünü görebiliyorsunuz.

2 Beğeni

Uzun bir liste olacak, hang on tight;

Netflix Orjinal filmlerinden,

-Annihilation (Lovecraftian ve bilinmeyenin korkusu tarzında konuları ve insanın kendi kendisini yok etmesi konseptini ele alıp çok orjinal ve izlendikten sonra üstüne uzunca konuşabileceğiniz bir film çıkmış).

-Shimmer Lake (Çok güzel bir kara komedi/kim yaptı? senaryosu).

-Hold The Dark (Listede ve konsept olarak favori yapımım. Jeremy Saulnier’ın yönetmenliğini üstlendiği bolca gizem ve geren anlara sahip).

-Beasts Of No Nation (Netflix’in en sert filmi olabilir. Gerek işlediği konu, gerek çiğ oyunculuklar, gerek hikayenin gerçek olması. Yönetmen koltuğunda Cary Joji Fukunaga oturuyor ve kaçırılmaması gerek).

-Jim ve Andy (Jim Carrey’nin gözünden Andy Kaufman’ı canlandırmanın ağırlığını ve bu süreç içerisinde nasıl değişim yaşadığını görüyoruz, en içten olanı listede olanların).

-1922 (Aşırı kaliteli ve vurucu bir King hikayesinin bir o kadar etkileyici adaptasyonu).

-Gerald’s Game (Korku seven herkesin bu filmi izlemesi lazım zira uzun zaman sonra ilk kez gerebildi).

-War Machine (Çok güzel ve satirik bir savaş kara komedisi).

Netflix Orjinal Dizilerinden,

-Mindhunter (Fincher ve Se7en/Zodiac sevenleri doğrudan buraya alalım, sizin için en doğru yapım burada).

-Dark (Genel hatlarını ele vermek istememe rağmen, zaman içerisinde geçen ve sizi düşündürecek bir yapım arıyorsanız buyrun).

-Castlevania (Animasyon açlığı çekiyorsanız veya bu evrenin hayranıysanız pişman olmayacağınız bir deneyim).

-Maniac (Özel ve kendi içinde aynı zamanda iyi oyunculuklar ve muazzam bir konuya sahip bir hikaye, must watch).

-The Alienist (Cehennemden Gelen ve Jack The Ripper konsepti/Dönem Polisiyesi hoşunuza gidiyorsa başlayın, bir oturuşta bitireceksiniz).

-Flaked (Californication’ın yokluğunu doldurabilen tek dizi).

-The End Of The F###ing World (Mis gibi indie film tadında ve her karesi şiir gibi olan bir yapım, karakterlerin ve konunun farklılığına hiç değinmeden sizi bu kara komediyi izlemeye davet ediyorum).

-BoJack the horseman (Bu zamanların kesinlikle en katmanlı animasyon/komedi dizisi).

Bonus Dizi;

-American Vandal

-Manhunt: Unabomber

15 Beğeni

I AM A KILLER

Belgesel dizi, Cinayet nedeniyle idam bekleyen mahkumları anlatıyor.

5 Beğeni

Ben dizi anlamında gayet yeterli buluyorum açıkçası. Kendi dizileri bile başlı başına sizi televizyona bağlayacak güzellikte ve uzunlukta. Stranger Things, Dark, Narcos, The Crown, House of Cards, The Haunting of Hill House, Daredevil kesinlikle izlenilmesi gereken diziler. Onun dışında farklı kanalların dizilerini de yayınlıyor; Peaky Blinders, Black List, Ray Donovan gibi. İlk aklıma gelenler. Fİlmler de her ay yenileniyor yanlışım yoksa ki çok fazla tercih etmiyorum ama yine de güncel olarak gayet iyi bir listesi var film anlamında. Hı, ben 4 kişilik bir grup içinde ortak kullanıyorum; aylık 40TL verilir mi derseniz, o konuda ülkemizdeki hiçbir platform hak etmiyor bu paraları, o ayrı.

2 Beğeni

Kayıp başlık bulundu, aşağıda olan önerilerimi yemek yerken izleyebilirsiniz zira ben öyle yapıyorum…

• Ret Kit
  • Tenten
  • Yenilmezler- Dünyanın kuvvetli kahramanları
  • Ultimate Spiderman
  • Young Justice
6 Beğeni

Uzay Yolu sevenler için Netflix tam bir cennet. Bugüne kadar yapılmış bütün resmî Uzay Yolu dizileri Netflix’te mevcut. Açıkçası Netflix’te bana hitap eden çok fazla şey yok. Sadece Uzay Yolu için kullanıyorum.

2 Beğeni

SS subaylarının yahudilere karşı uyguladığı toplu katliamları olanca çıplaklığıyla ele alan bir belgesel olmuş. Döneme tanıklık etmiş gerek subayların gerekse yahudilerin ifadelerini de sunan başarılı bir yapım. Dönemi merak eden ve tarihe ilgi duyanların izlemesi gereken bir yapım. Tavsiye ederim.

6 Beğeni

Daha önce izlemiştim. Netflix’e bu ay eklenince bir daha izledim. Tavsiye olunur.

image

4 Beğeni

Bir pazar kahvaltısı eşlikçisi olarak: Unicorn Store. Bana pazar sabahı filmleri havasını verdi. Western olanlar değil :slight_smile:

Keyifle izledim. 1.5 saatlik nispeten kısa yapısıyla da çok vaktimi almadı. Bayılmadım, ama yüzümde bir tebessüm oluşturdu. Özellikle film boyunca “gerçekten ortada bir unicorn var mı?” sorusuyla haşır neşir olmak, bu fantastik canlının bir şekilde iş dünyasındaki ölü yaratıcılığa yansımasını izlemek güzeldi.

1 Beğeni

6 bölümlük After Life dizisini terapi niyetine öneririm.

Ricky Gervais’in (belli ki) kendi görüşlerini de açıkça sunduğu bazen sesli güldüren bazen de ağlatacak kadar hüzünlendiren bir yapım. Hiç sıkmadan, yormadan rahatlıkla izletiyor bütün bölümler. Harika.

5 Beğeni

Bu dizilerin son sezonları neden olmuyor acep? Gotham izliyordum 4 bitti 5 yok. Ne zaman eklenir onu da bilmiyorum var mi bi bilgisi olan?

Netflix orijinal dizisi olmayıp yayın lisansını toplu aldıkları için geç geliyor tüm o tarz diziler. Normalde örnek vermem gerekirse netflixte ilk 4 sezonu olan bir dizinin 6. sezonu yayınlanıp bittikten kısa bir süre sonra 5. sezonun tamamı netflixe eklenir. Sezonun yayın hakkını ne zaman alacaklarına bağlı, en geç 1 yıl içinde eklenmiş olur. Tabii fox dizisi olduğu için komple kaldırabilirler de disney kendi platformunu kuruyor malûm orda yayınlamak isteyebilirler.

1 Beğeni