Netflix, Neil Gaiman'ın Meşhur Çizgi Roman Serisi "Sandman"i Diziye Uyarlıyor

(Onur Selamet) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/geek/netflix-neil-gaimani-sandman-dizi-uyarlamasi/

Netflix yine yaptı yapacağını! Neil Gaiman’ın en önemli yapıtlarından Sandman dizi olmaya hazırlanıyor! (DEVAMI…)

(Hüseyin gök) #2

İnş.bu sayade kitapları artık hızlı bir şekilde çıkar türkçeye.

(Ufuk ) #3

Netflix’e sayalım sövelim ama onların sayesinde dizi dünyası evrim geçirdi ve farklı türdeki eserler uyarlanabilir oldu. Bu yolda daha bir çok sevdiğimiz eserin dizilerine nihayet kavuşabileceğimizi düşünüyorum.

Duydunuz değil mi Unutulmuş Diyarlar ve Ejderha Mızrağı? Allooooo, kime diyorum?

(M. Ihsan Tatari) #4

Güzel haber. Amerikan Tanrıları ve Kıyamet Gösterisi dizilerinin başarısının da bunda katkısı olmuştur muhtemelen. İnşallah bu sefer nihayete erer ve ortaya güzel bir iş çıkar.

(Zeynep) #5

Haber için elinize sağlık.
@Gurlino nun dediği gibi darısı diğer sevdiğimiz eserlerin başına :grinning:

(Metehan ) #6

Hiç bir dizi uyarlamasına böyle canımın sıkılacağını düşünmemiştim. Sandman’i hep uyarlanmaması gereken diziüstü bir eser olarak görüyordum. Sinemayla diziyle anlatılamayacak bi büyülü masal gibiydi. Yalvarırım Netflix beni yalancı çıkarsın da güzel bir şey izleyelim. Of of ben daraldım iyice.

(ulas can) #7

Bir neil gaiman hayranı yine kaliteli bir yapım izleyeceğimiz kanaatindeyim

(Atakan Uçar) #8

Sandman artık epey eski bir eser olmasına rağmen ilk adaptasyonu daha yeni geliyor. Bunun için çok mu geç kalındı yoksa teknik imkanlar yeni mi olgunlaştı emin değilim ama “David S. Goyer” ismi bütün tadımı kaçırdı, o kesin. Zaten pek umudum yoktu, artık hiç yok. Da Vinci’s Demons adlı garabeti de bu yaptı bu arada. Da Vinci’yi palyaçoya, Da Vinci konseptini de bir şakaya çeviren adam Sandman’e neler yapmaz.

(Hüseyin gök) #9

Sandman animasyon mu yoksa normal dizi mi olacak?Normal dizi olursa çizgi roman havasını hiç bir şekilde veremez benden demesi.Lakin animasyon olursa yemede yanında yat hesabı olur.

Senaryosunun Neil Gaiman’ın yardımcı olacağı kaliteli bir senaristin elinden çıkması ve iyi bir yönetmenin yönetmesi dileklerimle :innocent:

(Cemalettin Sipahioğlu) #11

Ben de David S. Goyer ismini görür görmez şüpheye düşenler kervanındayım.