Netflix Türkiye, Ücretsiz Deneme Sürümünü Kaldırdı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/netflix-turkiye-ucretsiz-deneme-surumu-kalkti/Netflix, yeni abonelerine sunduğu 30 günlük ücretsiz deneme süresi kampanyasını yayın politikasından kaldırdığını duyurdu. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Bazı ticaret yapılan forumlarda pazarı vardı, aylık Netflix satışı diye, herhalde çok suistimal olunca deneme üyelik olayını kaldırdılar.

4 Beğeni

Sıra, tek ekranlı hesapları birden fazla kişinin izlemesine gelir mi? :thinking: Resmi hesaplarında üstü kapalı biçimde tekli hesabı birden fazla kişinin kullanılmasına dair espriler yapıyorlar. O konuda “ne yaptığınızın farkındayız” esprisi yapınca pek üstüne gitmezlermiş gibime geliyor. Tabii, zaman ne gösterir, orası meçhul :man_shrugging:

Elbette, bu ücretsiz deneme kısmı bir hayli istismar edildi. Bahsettim mevzuda en azından tek ekran parası da olsa bir şey elde edebiliyorlar.

1 Beğeni

bunun netflixe olan zararını hesaplamışlardı. evet üstüne gitmeyi bence düşünüyorlar fakat şu an apple tv+, disney+, hulu vs gibi parlayan stream şirketleri karşısında böyle bir kararı uygulamazlar bence. yanlış hatırlamıyorsam abc falan da kendi streaming şirketlerini açacaklardı. baya karışacak ortalık.

1 Beğeni

Tabii ya, çok yayagarası dönmediği için unuttum gitmiş. Ayaküstü sohbetlerde, Netflix o kullanım biçminin de kökünü kazırsa, eldeki bir kullanıcıdan da olur muhabbetleri dönmüştü. Neyse bakalım.

Bu streaming savaşlarının torrenet kullanımını arttırdığına dair dair bir şeyler okumuştum. Streaming mevzusu bir yere varacak, ama nasıl ve ne biçimde varak. Hayırlısı artık.

1 Beğeni

Benim kullanımımı artırdı şimdi yalan söylemeyelim. Ben aylardır torrent kullanmıyordum. Apple dizileri için başvurdum. Özlemişiz kullanmayı. Öyle herkese 15-20 tl vereceksek ohooo. hadi iskandinav ülkelerinde olduğu gibi 3-4 gibi işten çıksak. Zaman da kalır o zaman iyi olan 2-3 tanesine üye olunur ama açıkcası zaman da yok gibi ya.

Bu habere çok sevindim. Ortalık 1 aylık Netflix üyeliği satan çakallarla dolu. Sanal kartta üyelik alıp 10-15TL’ye satıyorlar.