Netflix Yapımı Fantastik Türk Dizisi Atiye'den İlk Fragman

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/netflix-yapimi-fantastik-turk-dizisi-atiyeden-ilk-fragman/

Netflix Türkiye’nin Hakan: Muhafız’dan sonra ilk yerli yapımı olan "Atiye"den tanıtım fragmanı geldi. Dizinin yayın tarihi de belli oldu. (DEVAMI…)

2 Beğeni

Yavaş yavaş fantastik evrene adım atmak güzel bir şey de şu oyuncudan başkasını bulamadılar mı? Şahsen izlemekten zevk almadığım biri. Şöyle geçmiş dizilerini kafamda canlandırıyorum da hep aynı yüz ifadesi, mimik… Sürekli kendini tekrar eden biriymiş gibi. Konu harika olsa bile oyuncu seçimine ciddi dikkat edilmesi gerekiyor. İzler miyim bilmiyorum.

2 Beğeni

Bu kadını fantastikte bir yere koyamıyorum… Fantastik dünyaya düşsek bir tek bu kadın düz kalırdı herhalde. Bir de ressammış. Bir koşu intihar edip geleceğim. Konusunu da okudum. Bundan seneler evvel Altın Kitaplardan çıkan Kate Mosse’nin Labirent kitabı vardı. Tarihi fantastik kurgu diye geçiyor. Tabii şimdi baskı filan bulamazsınız ama size konuyu yazayım.

Alice adlı kadın Arkeolojik kazı yapılan bir alanda tesadüf eseri bulunuyor. Bu tesadüf sonucunda içgüdüleri onu bir tepeye yönlendiriyor. Bu süreçte de arkeologlar çok mühim bir tapınak arıyorlar. Alice’in bu içgüdüsü onu tepeye sürüklediğinde orada bir yüzük buluyor. Velhasıl, bu kadın geçmiş zamanda yaşamış başka bir kadınla ruhsal bir bağ kuruyor. Bunun en büyük sebebi de o kazı alanındaki tapınak. Olaylar bilmemneler…

Şimdi dizinin tek iyi yanı yurtdışında da yayınlanacaksa ülkeyi tanıtmasıdır. Yabancıların da bu kadını sevdiğini biliyorum. Fatmagül’ün suçu ne olsun neydi o bir dizi daha vardı, her neyse yurtdışında çok izlenmişti. Muhtemelen oyuncu seçimi bu yüzden.

Düşüncelerimi söyledim, rahatladım…

6 Beğeni

Yine iliklerimize kadar cringe yaşayacağız sanırım.

2 Beğeni

Bence de daha farklı biri seçilebilirdi. Benzer oyunculuklar sergilediği için herhangi bir dizide görmek istemediğim birkaç kişi daha var. Eda Ece, Cansu Dere, Ceyda Ateş. Nedense bu kişileri görünce rollerine odaklanamıyorum, bir şeyler eksik, hatalı geliyor.

2 Beğeni

Kendilerini oynuyorlar gibime geliyor. Beren’in de yüzüne bakınca hiç fantastik evrende gezinecek biri gibi durmuyor. Bizim yapımcılar da artık sırf ünlü diye baş role uygunsuz kişileri getirmekten vazgeçsinler. Sırf bu iş bilmez hallerinden dolayı Türk dizi- sineması olması gerektiği gibi gelişmiyor. İşini adam akıllı yapan birkaç kişi var, onlar da tüm treni çekip götüremez ki!

4 Beğeni

Fantastiğe doymuş insanları etkilemedi. :smiley: :smiley:

1 Beğeni

Çok boş bir dizi olacak gibi geliyor. Oynadığı diziler ortada malum konulu hepsi de. Yani gidip çok fantastik bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Sıradan ergen dizisi gibi bir şey olur.
Ama en maksimum olacağı şey , kazı yaparken bir kutu yada kitap bulurlar. Bu gençler bir araya gelip ne olduğunu çözmeye çalışırken geçmişten yada fantastik birini uyandırırlar. Sonra ver coşkuyu :smiley:

3 Beğeni

Beren Saat’in bir ressamı oynayacağını öğrenmem bir parça içimi burktu. Onun dışında kendilerinin oyunculuğunu çok sıradan buluyorum, gerçi ülkemizdeki senaryoların vasat olmasından da kaynaklanıyor.
Dizilerde yeni mezun konservatuar öğrencilerine şans verilse keşke, hep aynı yüzler hep aynı rollerde. Kim bilir ne yetenekler harcanıyor fırsat yetersizliğinden.

3 Beğeni