Netflix'in İlk Türk Orijinal Dizisinin Çekimleri Başladı!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/netflixin-ilk-turk-orijinal-dizisinin-cekimleri-basladi/

Netflix’in ilk orijinal Türk yapımı olma özelliği taşıyan fantastik drama türündeki yapımın çekimleri başladı. (DEVAMI…)

2 Beğeni

:thinking: Senaryoyla alakalı sorunlar sebebiyle projenin ertelenmelere maruz kaldığını duymuştum. Sorun çözülmüş demek :thinking:

Umarım yanılıyorumdur ama nedense mevcut dizilerimizin kısaltılmış versiyonu geliyor gibi hissediyorum. Bu da beni hiç heyecanlandırmıyor.

Öyle görünüyor, üzerine fantastik serpmişler.

Bu tarz konular (biri çok özel ve bizi kurtarıcak!!!) baymaya başladı açıkçası. Umarım işlenişi güzel olur, oyunculuklar güzel olur. Merak etmiyor da değilim ama beklentim düşük.

1 Beğeni

Spekülatif kurgulu, yerli dizi denince, aklıma sırasıyla yerli X-Files olarak bilinen Sır Dosyası, Şemsi İnkaya’lı vampir dizisi Efsane, konusu adından anlaşılan Görünmez Adam ve üstün güçlere sahip çocukların olduğu Sana Bir Sır Vereceğim geliyor.

Bu dizinin konusu şehir-fantastiğini çağrıştırıyor; bu da aklıma, alakasız biçimde Ölümcül Oyuncaklar serisini getiriyor.

Sonuç ne olacak acaba.

4 Beğeni

Anladığım kadarıyla vampir dizisi olacak bu nane; True Blood, Buffy ve Angel gibi dizilerin yarısı kadar kaliteli olursa ne mutlu bize. Polidori, Stoker, Anna Rice gibi yazarlardan Meyer’e kadar düşmüş -sevenler affetsin ama bence öyle- bir konseptten bahsediyoruz. Konsept direkt vampirizm değilse eğer, senaristlerin Clive Barker okuması yapmasını şiddetle tavsiye ediyorum… Neyse işin başında Netflix olduğu için çok kötü olacağını zannetmiyorum ama belli olmaz. Sonuçta Türkiye piyasasının hali belli…