Nobel Edebiyat Ödülü Kazananı Selma Lagerlöf İmzalı "Nils ve Olağanüstü Maceraları" Türkçede

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/nils-ve-olaganustu-maceralari-selma-lagerlof/

image

Nils ve Olağanüstü Maceraları raflardaki yerini aldı. Kitabın yazarı Selma Lagerlöf , Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan ilk kadın yazar olmasının yanı sıra ödülü kazanan ilk İsveçli yazar olarak da tanınıyor. Nobel ödüllü usta bir yazarın kaleminden masalsı bir macera ve güzel bir arkadaşlık hikâyesine hazır olun. 1858 yılında İsveç’te doğan ve 1940 yılında yine İsveç’te… (DEVAMI…)

Bu nasıl cahilce bir yazıdır ya? Emeğe saygısızlık. Eseri daha önce Cem Yayınevi Babür Kuzucu çevirisiyle yayımladı, bu çeviri Sabah Gazetesi’nin Nobel Ödüllü Kitaplar Serisi’nde de kullanıldı.

Ayrıca Dost Kitaplar, Uçan Kazlar adıyla Mustafa Yalçıner çevirisini bizlere sundu.

Dilimize ilk kez kazandırılıyormuş gibi sunulan kitaplara dair feci şekilde reklam kokusu alıyorum. Cehalet mi daha kötü yoksa bu mu, kararı okurlara bırakıyorum.

Kim bilir kaç yıl oldu okuyalı. Hey gidi günler…

Hâlâ kitaplığımda durur.