Nostalji Caddesi

Şimdi Bir Demet Tiyatro’dan söz açılmışken, diri vücutlu, “edeleli kol” hastası, yürüyen libido, “fentezi” yazarı Feriştah’ın o unutulmaz cümlesini anmadan olmaz:

“Ve işte o anda Mükremin kapıda belirdi. Aman Allahım, bir insan kapıda ancak bu kadar belirebilirdi.”

devamı da şöyledir:

“Odaya önce edeleleri girdi. Edelelerden yarım saat kadar sonra da vücudunun diğer kısımları yanımıza geldi.”

“Gıymık” olarak nitelediği kocası Numan’dan nefret eden Feriştah’ın mottosu: “Edele mülkün temelidir.” idi.

1 Beğeni

Kaan Yakuphanoğullarından, özel televizyonlardaki ilk ünlü spikerdi. Sırtına pano düşmesinde ise, kendisinin hiçbir kusuru yoktu.

1 Beğeni

Sarhoş sürücü skecinin, ilk yayınlanan versiyonu bu… Ve en komiği de bu…

2 Beğeni
1 Beğeni

Keşke bu video nostalji olsaydı.

2 Beğeni

internete “bağlanma” sesi:

3 Beğeni

Kamer Genç, “vergini ver, vergini” diyor…

Sakıp Ağa, “hazinenin yüzde bir buçuğunu ben veriyorum!” diyor…

Yıl: 2002… Türkiye’de herkesin havaya zıpladığı an…

Bir Kara Şimşek bir de Fiat Tempra. :smiley:

4 Beğeni

Geçen gün eski F1 yarışlarını izlerken security car okarak çıktı birden, hiç SC olduğunu bilmiyordum görünce bir sevindim. Bana hep çocukluğumu hatırlatır kendisi.

1 Beğeni
3 Beğeni

İlk Cola Turka reklamı… Son derece başarılı bir reklamdı. Düşünen, yapan ajans tebriği hakediyor.

2 Beğeni
1 Beğeni

Nostalji denince Amiga oyuncularının bildiği yerli oyunlardan Umut Tarlaları 1993

One Direction…İlkokul hayatımın içinde garip bir yeri vardır.Şarkılarını sevsem de tiplerini hiçbir zaman beğenmemiştim benim için çok yumuşak yüzlülerdi.Ama ilkokulda kızlar bunlara hasta,face’ten mesajlar falan,Zeynep Malik gibi profil isimleri…Tabi bunlardan dışlanmamak için yalandan "Zaynci’ olup aralarında takılıyordum.