Ocak

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/ocak-gokay-okutucu/

image

Yeni evini inşaa ettirmek için komşu Karagile’nin bahçesine döktürdüğü kum tepesi, geceki tipide etrafı kaplayarak, meydandaki bütün karı örtmüştü. Donmuş, buz kütlesinin üzerindeki bulutlar, bu bunak ressamın paletindeki renkleri hiç mi hiç önemsemiyor; gökyüzünün, bacalardan yükselen dumanla birlikte, griye boyanmasına izin veriyordu. * * * Bahçedeki kulübesinde ayağa fırlayan Foks, havlamasıyla birlikte ihtiyarın 2 saatlik… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Bu öyküyü fazlasıyla beğendim. Sanırım Gökay raflardaki yerini bulacak. Tebrik ediyorum! Fazlasıyla ince bir bakış açısı var ve öykünün bütünü sağlam temellendirilmiş.

2 Beğeni

“Yüzünü yıldızlı bir geceye çeviren” ifadesine bayıldığımı öncelikle belirtmeliyim. Cüneyt’e katılıyorum. Kalemin öyle olgunlaşmış ki bir romanını ya da öykü kitabını raflarda görebiliriz atık bence Gökay. Bu kadar sade bir olayı böyle latif cümlelerle ifade edebilmek herkesin harcı değil çünkü. Kalemin daim olsun.

3 Beğeni

Okuduğum en iyi hikayelerden biri. Tüm ayrıntıların, isim seçimlerin, vizyonladığın dünyan ve muazzam kelimelerin için tebrikler.
Bende şu tabire bayıldım. ‘Anılarından çapaladığı bir düşünceyle’
Kalemin hiç pas tutmasın.
Ellerine sağlık Gökay :slight_smile:

3 Beğeni

Sevgili Cüneyt,
Değerli yorumun ve benim için yüce sayılabilecek temennin için çok teşekkür ederim. Sağ ol, var ol!

1 Beğeni

Sevgili Merve,
Değerli dileğin ve beğenin beni çok mutlu etti.

Çok teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

Sevgili Gaye,
Belirtmiş olduğun ayrıntılar benim de özellikle dikkat ettiğim kısımlardı. Bu öykünün senin için “en iyi” kategorisine girmesi ise bana daha da cesaret veriyor.

Değerli yorumun için çok teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

Sevgili @okutucu

Önceki ay yazdığın öykü ve bu yazdığın öykü birlitke; yapısal, kurgusal ve okuyucuya verdiği hissiyat anlamında öyle tutarlı bir bütünsellik içeriyor ki; bu ay yazdığın öykünün başarısı tek seferlik değil uzun ve tutarlı bir yazma tecrübesinin ürünü olduğuna eminim. Bir önceki ay sana hoşgeldin diyememiştim ama gecikmeli olsa da şunu söylemek isterim; bence senin aramıza katılman - bir yazarlık atölyesi gibi çalışan sevgili seçkimize - güzel ve değerli bir katkı olmuş.

Eline ve düş gücüne sağlık
Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Merhabalar Gökay,

Öykü içerisinde yer alan insanın öğrenme biçimlerine ve kendini keşfine dair yaklaşımını beğendim. Diyaloglar ise insanı düşünmeye sevk eden bir akış yakalamıştı. Metnin içerisinde farklı bir zamanın kavgası şimdiden güdülmüş gibiydi. Kalemine sağlık.

İlhamla kalman dileğiyle!

1 Beğeni

Hoş bulduk @dipsiz.

Sağ ol, var ol. Siz yazar arkadaşların övgülerine layık öyküler yazabildiysek, ne mutlu.

Bir sonraki aylarda görüşmek dileğiyle.
Sevgiler.

Merhaba Ezgi,

Hikayelerin içine olabildiğince, kendi yaşam felsefemi katarak; okuyucuyu farklı düşler ve düşünceler diyarına çıkarmaya önem veriyorum.

Sağ ol, var ol.