Eski bir kanepe, 32 ekran televizyon, sehpa, komodin ve iki dambıl… Kısaca odada yer alan ve ağırlığı olan her şeyi kapının arkasına yığdım, hatta kuru mama yiyerek semirmiş bir kedi bile bu garip barikattaki yerini almış durumda; tembel kediye kanepeden ayrılmak zor gelmiş olmalı…

1 Beğeni

Yok artık diye diye okudum öykünüzü. Tempo bir an bile düşmedi. Son derece sürükleyiciydi.:hugs: Popüler kültüre ait, hatta klişe diyebileceğimiz bir sürü unsuru/temayı birleştirip farklı ve başarılı bir sonuç elde etmişsiniz.

Olay örgüsü dantel gibi ilmek ilmek işlenerek ayrıntılı bir şekilde tasarlanmış. Şu farklı olsaydı dediğim, rahatsız eden hiçbir şey yok gerçekten. Yazıya dökme konusunda da sorun yaşamamış gibisiniz. Öykü su gibi akıp gidiyor.

Özet

İlla bir şey demek gerekirse birkaç yerde “de, da” hatası vardı derim.

Bu cümle de içinde bulunduğu paragrafta fazlalık gibi göründü bana. Ama elbette bütüne baktığımızda önemsiz detaylar bunlar.

Esrarengiz cisme verdiğiniz isim yaratıcı ve güzel. Buna karşın öyküye verdiğiniz ismi biraz sönük buldum. Kesinlikle kötü değil ama başka öykülerin arasından seçilmiyor, çok alışıldık geliyor göze. Böylesine emek verilmiş bir öykünün daha dikkat çekici bir ismi hak ettiğine inanıyorum.

En son bir öyküyü çok beğenip sadece adına takıldığımda öykünün aslında anime özeti olduğu ve tek özgün yanının adı olduğu ortaya çıkmıştı. Benim eleştirimden sonra yazar arkadaş, adı da animenin adının çevirisi olarak değiştirmişti. :rofl::rofl: İnsan çok beğenince korkuyor. Sizinki de film özeti çıksa şaşırmam. Öyle güzel ve görselleştirmeye uygun çünkü. Bunu iltifat olarak söylüyorum.:balloon::heart:

Sizi yeniden buralarda görmek güzel. Yazdıklarınızın devamı gelir umarım.:blush:

1 Beğeni

Okuduğun ve cevap yazdığın için çok teşekkür ederim. Beğenmene ve yazdığın güzel iltifatlara da ayrıca sevindim. Uzun bir süredir Kayıp Rıhtımda aktif değildim, bunun nedeni sağlık problemleri, iş temposu ve kişisel projelerdi ama bu süreçtede bir çok fikir birikti ve yazılmayı bekliyor. Yılın bu zamanları benim açımdan verimli oluyor. Öyküye gelirsek; tempolu ve sıkmayan öyküler yazmaya çalışıyorum, bunu yaparken defalarca yazdıklarımı okuduğumu belirtmeliyim, fazlalıkları eleyerek yazdıklarımın hepsi akışa katkı sağlayan cümleler olsun istiyorum. Bunu başarabildiysem ne mutlu bana.

Öykünün ismi ile ilgili yaptığın eleştiride kesinlikle haklısın, belki direkt “Octodrone” bile olabilirdi ismi.
Benzer bir konuda anime olsa bayıla bayıla izlerdim doğrusu :slight_smile: şaka bir yana özgünlüğü konusunda herhangi bir endişem yok :wink: Tekrar teşekkürler.