Okuma Etkinliği - Ysabel (Spoiler İçerir)

Merhaba arkadaşlar,

Ocak ayı içerisinde @_Ged ve @Arcade ile birlikte Guy Gavriel Kay’in Ysabel isimli kitabını okuyacağız. Süremiz 1 Ocak - 31 Ocak arasıdır. Temin için de yeterli süre var görünüyor. Bize katılmak isteyen herkesi bekleriz. :slight_smile:

2 Beğeni

Ben de aldım bu kitabı, bir aksilik olmazsa katılırım.

1 Beğeni

Süper, ocakta başlıyoruz :slight_smile:

1 Beğeni

@Hayalperest0 Madem Ysabel listenizde, o zaman sizi de ekledim listeye. :slight_smile:

1 Beğeni

Sevgili katılımcılar @_Ged @Arcade @Erdal_01 @Hayalperest0,

Okuma etkinliklerine “Etkinlik” koymayı sonradan akıl edebildiğimiz için sizden ricam ilk mesajdaki etkinlik bölümündeki katılıyor butonuna tıklamanız. Böylece herkes katılmak istediği etkinliklere otomatikman katılacak ve etiket yapmak zorunda kalmayacağım. :slight_smile:

1 Beğeni

2021’in ve okuma etkinliğinin ilk kitabına başlamış bulunmaktayım.

1 Beğeni

Elimdeki kitap 2 güne biter,ondan sonra buna başlarım.

1 Beğeni

Etkinliğimiz başlamıştır. Herkese keyifli okumalar dilerim. :slight_smile:

Lütfen seri kitaplarda sadece okunan kitap ile ilgili yorum yazınız. Sonraki kitapla ilgili bilgi vermeyiniz. Okunan kitapla ilgili her şeyi konuşabilirsiniz.

Önemli not: Bu giriden sonraki giriler spoiler içerir.

Benim içim daraldı. Beklentisiz okursanız belki daha çok beğenirsiniz :)) Şuan kitapta sevdiğim tek şey gizem.

Bu kitap GGK’nın en kötü kitabıymış aslında. Sen seçmesen ben bunu en erken aralıkta okurdum. :sweat_smile:

İçimdeki istek şuan öldü resmen ama okuyacağız bakalım.

Öyle düşünme. Goodreads’e bakarsan sevenleri de var. Belki bizim grupta bir tek sen seveceksin, belli mi olur? :slight_smile:

1 Beğeni

Ben 30 sayfa kadar okudum sabah, kafam da biraz dağınık olduğundan sonraya bıraktım. Belki de sorun bende değildir :slightly_smiling_face:

Ah ah ben biliyor muydum ki böyle olacağını :Dp neyse morali bozmayın. Düşük beklenti her zaman daha iyidir. Siz bana bakmayın, bazen hiçbir şeyi beğenmiyorum :))

Aslında Tigana ve Lions of Al-Rassan en iyi kitapları ama çevirileri yok maalesef. :frowning:

Beklenti belirliyor zevk alma işini. Belki birisine çok farklı gelecek ve bayılacak. Denemeden bilemeyiz. :slight_smile:

Ben de yaklaşık 150-200 sayfa okudum. Güzel gidiyor fakat Hep bir gizem, gizem gizem… Kusucam artık. 200 sayfa okudum hiç mi bir şey açıklanmaz 🥲 Yazar resmen şifreli bir dil oluşturmuş karakterler arasında bile olayı konuşurken olayın içeriğini anlatmıyorlar. Yetmiyor karakter bile anlamıyor olanı ahajsjsj. Çözemedim :joy: Umarım sonu güzeldir okuduğuma değer :sweat_smile:

1 Beğeni

An itibari ile kitabı bitirmiş bulunmaktayım büyük ihtimal yarın yorumumu girerim😊

1 Beğeni

Unutmadan bu da benim yorumum. 1K’da girmiştim. Buraya da yazayım.

“Evettt içim şişti diyorum. Yani malzemeler güzeldi. Keltler, druidler, efsaneler, kadim halklar… ama keşke tek lafta olmasaydı.
Yazar öyle bir yazmış ki sanki biz her olayı biliyoruz. Leb demeden hep beraber Çorumu bulabiliyoruz. Oturdum, izledim. Bence karakterler bile biz ne yapıyoruz dedi.
Kitabın adı Ysabel ama tek gizemi vardı.
Başlangıcı ve bitişi beraber yapmakla en azından kitabın hakkını verdi. Neyse beklentiyi düşük tutun derim, belki siz beğenirsiniz.”

Benim için spoi yok ama blur yaptım. Puanım 5/10.

@Hayalperest0 üstteki yorumunuza katılıyorum. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Ysabeli yeni alabildim babamdan para gelince.Elime aldığım anda 3-4 gün içinde bitirmeyi planlıyorum eğer akıcı bir kitapsa.

Ben bu kitabı okuyalı yaklaşık bir yıl oluyor, yine de katılmak isterim. Çok büyük keyifle okumuştum. :slight_smile: