Okuduğunuz Kitabın 56. Sayfasının 5. Cümlesi

Ekşi’den takip ettiğim bir başlığın benzerini foruma da ekleyelim istedim… Ekşi de var da biz de neden yok demeyelim :slight_smile: Şu an okuduğumuz kitabın 56. sayfasının 5. cümlesine bakalım…

Konuyu açtığıma göre ben başlıyorum…

Bunun yerine iyice köşeye sinip sırtını nemli duvara dayadı

J.D Barker - 5. Cinayet

5 Beğeni

“Elindeki kırbacı bırakıyor ve kadını nazikçe çözüyor.” :scream:

Ölü Dalgıcın Sonbaharı - Onur Selamet

(Sayende spoiler almış oldum.)
(Neden 56 neden 5. cümle sorarım sana?)

6 Beğeni

Ekşiden birebir kopyaladım. Onlar en yakındaki kitap demişlerdi, ben okuduğumuz kitap olursa daha iyi olur diye düşündüm… Neden 56 sayfa ve 5. cümle hiç bir fikrim yok…

Benim mükemmel şansım böyledir zaten. Geçen hafta açsaydınız. Bir Atın Hikayesi’ni okuyordum. İki hafta önce açsanız Otranto Şatosu. En yakındaki demiş olsaydınız Türk Masalları vardı. :joy: Şansım her zamanki gibi iş başında. :obey:

2 Beğeni

Dünyanın laneti sarsılan kapıda yoğunlaşmıştı.

Soğuk Deri - Albert Sánchez Piñol

2 Beğeni

Loki gülümsemeye devam etti ama içten içe canı sıkılmıştı.
Neil Gaiman - İskandinav Mitolojisi

6 Beğeni

“Deneyebilirsin,” dedi Bert eline bir şiş alarak.
Hobbit - J.R.R. Tolkien

Yalnız bazen bir hayvan gibi inleyip bağırıyordu. (yerdeniz)

“İmge denilen o esrarlı konuk”
Toplu Şiirleri 1 - Şükrü Erbaş

3 Beğeni

Kurban etme işlemi içinde birey betimlenirse, korku aracılığıyla tanımlanır.

Georges Bataille-Din Kuramı
İnsanlaşma Sürecinde Dinin Oluşumu

2 Beğeni

Bu yaptığımız şeyin anlamı ne ? Neden 56. sayfa ve 5. cümle?

“Öyleyse şimdi sizi dadınızla, halayığınızla, matmazelinizle bir arabaya koyup babanızın konağına götürsünler.”

Hüseyin Rahmi Gürpınar-Bir Sevda Denklemi

2 Beğeni

“Tuhaf geldi bana”

İhtiyarlara Yer Yok

2 Beğeni

Dünyada yapılan her şeye bir anlam aramak yorucu. Bazen sadece yaparsın. Bir anlamı yoktur. Önemli olan bazen o an sadece bir şey yapmaktır. Dersen ki illa ne işe yarar bu konu, mutlaka bir işe yarayabilir. Çoğumuz okuduğumuz kitapları yorumlamaktan kaçınıyoruz. Yazılan kitap isimlerinden merak ettiklerimiz olabilir, araştırabiliriz. Hiç ummadık yerden bir yazar ve kitap kazanabiliriz. Bu tip anlamsız görünen konulardan çok kitap buldum ben.

13 Beğeni

“He bore without wincing the entrance of the dirty boots into his exquisitely clean rooms; he only felt grateful for the care with which Mr Higgins strode about, laboriously and noiselessly moving on the tips of his toes, as he reconnoitred the rooms with a curious eye.”

Wordsworth Classics (Rex Collings) - Classic Victorian & Edwardian Ghost Stories.

Endotel disfonksiyonu, kritik koroner darlık, enflamasyon, trombosit aktivitesinde artış, koagülasyon, vazospazm, mikrovasküler disfonksiyon gibi birçok durumdan bir ya da daha fazlası etkileşerel myokartta iskemi oluşturabilir.

(ders çalışıyorumdur)

9 Beğeni

Kardeşi Cristo’yu, Salvator’a casus olarak göndermiş olmaktan pişmanlık duymaya başlamıştı.

Su Adamı

2 Beğeni

“Kimi zaman asla gelmez, çünkü çocuklar ya kötü kalplidir ya da kötü vicdanlı.”

Operadaki Hayalet

5 Beğeni

Gereksiz bir tehlikenin içine atıldığımı varlığımın her zerresiyle biliyordum, fakat bir önsezi bir delilik gibi kanıma karışmıştı bir kere.

Stefan Zweig - Olağanüstü Bir Gece

9 Beğeni

Gülümsedi.

Değiştirilmiş Karbon - Richard K. Morgan

4 Beğeni