On Katlı Bir İnsan Piramidinin İçinden Geçenler

Öykü Seçkisi'nde okumak için: On Katlı Birinsan Piramidinin İçinden Geçenler – Aylık Öykü Seçkisi

image

Beden eğitimi öğretmeninin içinden geçirdiğidir: Tören birazdan başlayacak ama piramidin ne zaman kurulacağı hâlâ belli değil. Müdür Bey, sabah ben ağzımı açmadan, gelip talimatlarını sıraladı. Bu piramit onun için hayat memat meselesiymiş. Onu utandıracak bir şey yapmamalıymışız. Sanki o kadar ter döken ben değilim, sadece gözdağı vermeyi bilir. İnsan moral verir biraz ama neredeee? Size… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba @Lightsky

Öyküyü okurken kendimi istemsiz biçimde başımı omuzlarımın arasına gömmüş, yüzümü buruşturmuş buldum. Neredeyse piramidinin yıkılmasıyla kulaklarımı da kapatacaktım

Çok gerçek ve keyifli bir öyküydü. Duyguları ne güzel aktarmışsınız. Ayrıca öyküyü kurgulama biçiminiz çok hoşuma gitti. Benim sevdiğim bir tarz. Doğrudan anlatsaydınız, bu kadar etkili durur muydu bilmiyorum.

Elinize sağlık
Sevgiler

2 Beğeni

Merhaba tekrar, @Muge_Kocak
Çok teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim.
Sevgiler.

2 Beğeni

Merhaba.

Sene ya 1992 ya 93. Ortaokul zamanlarında, okulun gösteri takımında, bir 19 Mayıs sabahı, piramitin zirvesi ve Türk bayrağını açmış bir çocuğun tatlı heyecanı…
O çocuk işte burada :slight_smile: O günleri bana tekrar yaşattığınız için çok çok teşekkür ederim. Belleğimin çöplüklerinde altın bulmuş gibi oldum. Tıkalı olan damarlarımdan biri açıldı sanki. Ne boğmuş hayatın koşuşturmacası ki bu anılarımı unutup gitmişim.

Öykünüz beni alıp götürdüğü için ne desem taraflıca olacak. Bu denli etkilendiğim için eleştirmeyi doğru beceremeyeceğim :slight_smile:

Ben o günlere şöyle bir göz atıp, kafamın içine tuttuğunuz fenerle eski ama harika anılarımı aramaya devam edeyim. Ne de olsa zaman tükeniyor, tuttuğunuz fenerin pilleri gibi…

Sevgiler…

2 Beğeni

Merhaba @Arokan :grinning:
Yazdıklarınızı okurken çok mutlu oldum.
Böyle bir anıyı hatırlamanıza vesile olduğu için öykünün de benim de başım bulutlara değdi. :blush:
Bulduklarınız umarım güzel öykülere dönüşür ve paylaşırsanız okuruz.
Teşekkür ederim. :pray:
Görüşmek üzere.

2 Beğeni

Merhaba @Lightsky
Çok eğlenceli bir öykü, iyi bir tema kullanımı olmuş. Merak dozu yüksek, siradanliktan uzak. Sevdim✌
Daim olsun kaleminiz. Nicelerine👐

1 Beğeni

Merhaba @gayekcelik,
Çok teşekkür ederim. Hep birlikte daha güzel öykülere…
Sizin de kaleminiz daim olsun.
Sevgiler.