Orhan Pamuk: "Veba Geceleri Çok Güzel Dizi Olur"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Orhan Pamuk: "Veba Geceleri Çok Güzel Dizi Olur" – Kayıp Rıhtım

Orhan Pamuk yeni romanı Veba Geceleri için dijital ortamda gerçekleşen bir söyleşiye katıldı. Yazar, kitap hakkında detaylar verirken eserinin diziye uyarlamaya ne kadar elverişli olduğundan da bahsetti. Pamuk, uyarlama tekliflerini beğenmeyişinden, eserinin polisiye yanından ve kitabın salgın temasının Koronavirüs pandemisine denk gelişi üzerine uzun bir söyleşi verdi. Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Orhan Pamuk’un geçen ay… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Ara ara kitabı okurken sıkıldım. Biraz fazla betimleme ve fikir aktarımı vardı. Dizi de bunlar yapılmayacağı için hikaye güzel ve evet iyi bir dizi olabilir.

2 Beğeni

Son yazdığı kitaplarda roman yazarlığından uzaklaşıp araştırmacı gazeteciliğe yaklaştığını düşünüyorum. Bu kitaplarının değerini düşürmüyor ama benim gibi ilk dönem eserlerini aşkla seven kişiler için biraz hayal kırıklığına yol açıyor.

1 Beğeni

Orhan Pamuk: (Göz kırparak)

• Aslında benim bütün kitaplardan süper dizi olur. Para lazım da abi, sıkıştım biraz.
1 Beğeni