Orta Çağ'dan Kalma Bu Kitap Sıra Dışı Tasarımıyla Görenleri Büyülüyor

(Cemalettin Sipahioğlu) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/orta-cagdan-kalma-bu-kitap-sira-disi-tasarimiyla-gorenleri-buyuluyor/

16. yüzyıldan kalma bu cilt, tasarımıyla kitabın fiziki sınırlarını zorluyor! 6 farklı eseri bir araya getiren ve altı farklı şekilde okunan bu sıra dışı tasarıma mutlaka göz atın. (DEVAMI…)

(Deniz) #2

Bu şekilde tasarlanmasının amacı ne acaba ?

(Cemalettin Sipahioğlu) #3

Eeee… Haberde belirtilmiş :sweat_smile: Ortak kategorideki metinlere topluca ulaşmak ve bölümler arasında da seri biçimde karşılaştırma yapmak. 1500’lü yılların şatları dikkate alınınca faydası fazlasıyla görmüşlerdir.

(Deniz) #4

Hayır onu demiyorum, birden fazla farklı külliyatı neden bir araya getirmişler ?

(Cemalettin Sipahioğlu) #5

:face_with_raised_eyebrow: Haberde tasarımın amacı açıklanmaya çalışılmış. Size verdiğim cevapta da amacı tekrar açıklamaya çalıştım.

(Deniz) #6

Tamam, sinirlenmeyin sormadım farzedin :smiley:

(Cemalettin Sipahioğlu) #7

Kuzum siz beni niye anlamıyorsunuz. Yanlış anladınız gene :sweat: Sinirlenmedim. Sizi anlamaya çalışıyorum. Kitabın amacı farklı yazarlardan çıkan metinlere tek seferde ulaşım ve daha kolay karşılaştırma. Amaç bu.

Siz kitabın amacını sorduğunuz da ben de amacını özetledim. Özetlediğim amaçta bu: Tek seferde birden fazla ve farklı kitabı depolama, erişme ve karşılaştırma.

Tekrar belirtiyorum. Size sinirlenmiyorum. Sorunuza karşılık, kitabın tasarımsal amacını izah etmeye çalışıyorum :sweat: