Orta Dünya Büyücüleri

(Kayıp Rıhtım) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/orta-dunya-buyuculeri/

Kayıp Rıhtım’ın tozlu arşivleri bir kez daha aralanıyor. Orta Dünya Büyücüleri dosyamız bazı sürprizlerle birlikte geri dönüyor. Yazı dizimizin ilk bölümünde Büyücüler’in Orta Dünya’ya gelişi üzerine bir girizgâh var. (DEVAMI…)

Silmarillion’ u okuduktan sonra tekrar döneceğim buraya. :smiley:

(Davram Bashere) #3

Ay çok hoşuma gitti bu proje yahu. Merak ve ilgi duyularımın yeniden uyandığını hissediyorum. Umarım bilmediğim yepyeni şeyler öğrenirim. Çok iyisiniz, teşekkürler.

(Erman Günseren) #4

Çok güzel bir işe başlamışsınız ama tek kötü yanı beklemek zorunda kalışımız. Umarım çok uzun sürmez ve çabucak okuyabiliriz. Şimdiden teşekkürler.

(Ufuk ) #5

“Sitenin bildirimini açtım, sıcak çikolatamı aldım, yeni yazıyı bekliyorum,” dedi Gandalf.

Radagast kafasını usulca eski dostuna doğru çevirdi ve “Senin bunu yapmana gerek yok ki… Zaten olacak her şeyi biliyorsun,” dedi.

Gandalf piposundan keyif dolu bir nefes aldı, dumanını bir halka haline getirdi ve gökyüzüne usulca bıraktı. “Haklısın eski dostum ama insan sevdiği şeyi yapmaktan asla bıkmaz.”

Yüzüne tebessüm yayılan Radagast, “Çok güzel söyledin, hem de çok…” dedikten sonra gözlerini karanlık bulutların kümelenmeye başladığı Mordor’a doğru çevirdi. Orta Dünya’da alışık olmadıkları bir hareketlilik vardı. Bu güzel sohbeti bir daha yapıp yapamayacaklarına dair ikisinin de endişeleri vardı.

Mordor’un mavi gökyüzünü kaplayan bulutlara kuşkuyla bakan Gandalf’ın aklında Galadriel’in dün gece ona söylediklerinden başka bir şey yoktu:

“Dünya değişiyor. Bunu suda hissediyorum. Toprakta hissediyorum. Kokusunu alıyorum. Eskilerden pek bir şey kalmadı. Zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık…”

(Hazal Çamur) #6

Bu dizinin hepsini okudum, elinize sağlık.