Otostopçunun Galaksi Rehberi 40 Yaşında

Yüreğim dayanmıyor :stuck_out_tongue: Tüm serideki en sevdiğim bölüm burası olabilir. İlk okuduğumda gülmekten yerlere yatmıştım. Kaç sene oldu, diyalogları hâlâ aklımda :slight_smile:

2 Beğeni

Çok güldüm bende. Hiç beklemiyordum böyle birşey. Aklıma geliyor sürekli yemekte. :joy: :grin:

1 Beğeni

O bölüm de en fazla Marvin’e güldüm.:joy:

2 Beğeni

Şuan oradayım sevmiyorlar Marvin’i :joy::joy::joy:.Ben çok seviyorum ama. Dedim nerelerde bu Marvin. Sonra telefon geldi. O kadar yıl bekle. Elinde bez gemi parlat :joy::joy: :joy:

3 Beğeni

Evrenin Sonundaki Restoran’da bitti. Yine çok eğlenceli bir macera oldu. Günün menüsü çok iyiydi. Marvin canımsın ne hallere düşmüssün. :grin: 3. Kitaba geçeyim ben Nihai Cevabın Sorusunu aramaya devam. :+1:t6:

2 Beğeni

Krikkitlilerin selamlarını getirdim sizlere. 3. Kitapta bitti. Yine çok güzel bir macera dolu bir kitaptı. Evreni kurtardık. :+1:t6::sunglasses: Rota belli 4. kitap :+1:t6:

1 Beğeni

Özeniyorum. İlk kez okuyor olmak isterdim.

2 Beğeni

Ben kütüphaneden alıp okumuştum beşi bir yerde versiyonunu. Sizi gördükçe alfadan kitabı alıp okuyasım geliyor :grin:

2 Beğeni

Şuan bende ilk defa okuyacaklara özenicem galiba. :smiley: Neyseki iki kitap daha var tesellim. :grin:

Uzun zaman olduysa bence okumalısın. Günün menüsü, Marvin, Ford, Arthur, Zaphod, Trillian ve ‘Hey bilgisayar’ seni bekler.

1 Beğeni
  1. Kitapta bitti. Romantizm dolu bir kitap olmuş. İlk 3 kitaptan oldukça faklı bir şeyle karşılaşınca şaşırdım. Tabi o kitaplarla karşılaştırınca biraz zayıf kalabiliyor. Bakalkm finalde bizi ne bekliyor.
2 Beğeni

Yazdığı dönemde çok iyi bir psikoloji de olmadığını söylemiştim aslen

1 Beğeni

Kitaptada üstü kapalı belirtilmiş gibi sıkıldıysanız son bölüme geçin diyor tabi geçmedim

2 Beğeni

Ben de geçmemiştim :smiley: Sanırım kimse geçmedi ve bunu o da biliyor :smiley:

3 Beğeni

Psikolojik taktik yaptı! Bundan eminim. Sırf belirttiği için okurların büyük kısmının oraları geçmeyeceğini tahmin etmişti. Kim bilir bunun farkındalığıyla ne kadar gülmüştür :joy:

2 Beğeni

Taktik yapmasa bile oraya kadar gelmiş hiç kimse atlamaz hiç bir yeri bence🙄

3 Beğeni

Otostopçuğuma ilham kaynağı olmuş yauu :heart_eyes:

3 Beğeni
  1. Kitap bitti. Biraz üzüldüm. Neden böyle bitti. Ama güzel macera oldu yine. :+1:t6: Çok güzel 5’i 1 yerde kitap serisi.

İlham kaynağı olunca benimde ilgimi çekti. Bir sonra siparişe koydum bende.

2 Beğeni

Bu kitapla alakalı size bir özel mesaj attım acaba bir sorun mu var da cevaplamadınız? Bu belirsizlik içimi yedi adeta. S:

1 Beğeni

Arada kalmış. Bakarken görmemişim. Yazdım özelden. Ama okumanızı herşeyi kendiniz öğrenmenizi isterim. Sıkmadığı için 2-3 günde biter.

1 Beğeni

Bütün OGR okuyucuları toplaşın. Barış abimiz 42’ye dair bir video hazırlamış. Sadece radyo tiyatrosu versiyonunun 1977 tarihli olduğunu söylemesi hatalı ama onun dışında video efsane. Videonun sonuna doğru daha önce bahsettiğim 42’nin bulunuşundan da bahsediyor.

"Masama oturdum ve camdan dışarıya baktım. Ve dedim ki: “42.Evet, bu iş görür.” :slight_smile:

Şimdi gidip bütün edebi heyecanımla bunu tweetleyeceğim :slight_smile: Teşekkürler.

5 Beğeni