Otostopçunun Galaksi Rehberi 40 Yaşında

(Cemalettin Sipahioğlu) #21

İyi ki doğdun DNA :fireworks: :sparkler:

(Emre Can Doğan) #22

O değil Gaiman’a da başkası hatırlatıyor :smiley:

(Cemalettin Sipahioğlu) #23

:rofl: Gaiman’ı takdir ettim. "Biliyodum zaten"cilik yapmamış.

(Ahmet Hakan) #24

Vay be! Demek bu muazzam eser ortaya çıkalı tam 40 yıl olmuş. Otostopçunun Galaksi Rehberi’ni yaklaşık 6-7 ay önce okumuştum. Bir arkadaşımın aşırı derecede övmesi sonucu almıştım. Başlarken acaba neyi var bu kadar övülecek diye başlamıştım, başlamamdan tam 2 hafta sonra arkadaşımı bu kitabı az övdüğünden dolayı eleştiriyordum. Her sayfa ve satırda Douglas abimizin hayal gücüne daha fazla hayran kaldım. Şaşırtırken güldürüyor, güldürürken düşündürebiliyordu insanı. Bitirdiğim günden bu güne bilim kurgu tavsiyesi isteyen herkese öneriyorum. Gerçekten şahane bir seri Otostopçunun Galaksi Rehberi.

Hem Douglas abimizin hem de bu güzide serinin doğum gününü havlumla beraber kutluyorum. :slight_smile:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #25

Sonunda başladım. Çok güzel ya. Keşke daha önce okusaydım diyorum şuan.

Dünyanın en mikemmel başlangıcı da bu kitapta zaten. Kendimi aptal hissetmemek için artık kol saati takmıyorum. Evet analog bile -_- Ve bence de ağaçlardan inerek hata ettik. Ve son olarak isa için çok üzgünüm. Keşke dünya bir otoyol inşaatının ortasında kalsa da yok olsa :((

(Emre Can Doğan) #27

Dirk Gently serisi ve Terry Pratchett’ın Diskdünya serisi için de aynını diyebilirsiniz :buyucu:

Fazla ciddiye almışsınız ama bence hatayı yapan biz değiliz. O bir üst makam :smiley:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #28
  1. Sayfadayım çok eğelenerek okuyorum kitabı. Karakterler muhteşem. Dirk Gently seriside aldım. Tavsiyeler üzerine Terry Pratchett Diskdünya serisininde tamamını aldım bu ay.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #29

Şurada kalkıp çay demledim. :coffee::grin:
:grin:

(Emre Can Doğan) #30

Ben hep içtiğim için o cümle zaten çay içtiğim bir anıma denk gelmişti :smiley:

Size gıpta ettim. Diskdünya’yı alamıyoruz pahalılıktan :confused: Dirk Gently zaten ben aldıktan sonra yeni baskıya girdi :confused:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #31

2-3 defa sepetten döndüm. Sonra biranda aldım kaçış yok dedim. :grin:
https://www.babil.com/ % 40 indirimde Diskdünya serisi. En uygun orda dahada uygun zor olur.

-Annemi dinlemeliydim
+Ne demişti annen?
-Bilmem hiç dinlemedim.

İçine düştükleri durumda böyle bir diyalog görünce ben de ona kopmuştum. Neyse ya ben gideyim iyi okumalar efenime :Dd

(kimyager_ferhat gürdoğan) #33

O kadar çok güzel cümleler var ki yaz yaz bitmez . Geç okuduğum için çok pişmanım.

(m) #34

Yazılan mesajlardan sonra seriyi o kadar merak ettim ki ilk fırsatta 1.kitabı alacağım :grinning:.

(Didem) #35

Şu başlığı görmek yuvama dönmüşüm hissi yaşattı.

(Emre Can Doğan) #36

Bir kişi daha yolluyoruz sana Doug :smiley:

Kitabın kalanı o kadar komikti ki en az güldüklerimden biri oldu.

Hissettirebildiklerimiz için memnunuz efenim :buyucu:

Teknik olarak kitap 1978 yılında yayımlandığı için hepimiz geç okuduk :smiley: Tabii aramızda kitabı 1979’da basılınca okuyan biri yoksa? :smiley:

(Alican) #37

Okumak için sabırsızlandığım bir kitap ama bir türlü alıp okuyamadım. Çünkü bunun nedeni sizlersiniz. Hergün kitapları öyle bir anlatıyorsunuz ki o kitapları alıp okumaya başlıyorum.:grinning:

(Emre Can Doğan) #38

Sonunda ben de Hazal abla gibi bir cep düşmanı olmayı başardım yani? :smiley: Aman Allahım :smiley:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #39

Gidelim bakalım Evrenin Sonundaki Restoran’a bakalım başımaza neler gelecek. :grin:

(Ahmet Boyraz) #40

Seriye yaklaşık 2 yıl önce başlamıştım. İlk kitabı telefondan okuyup bitirmiştim ve 2. Kitap da başlarda bıraktım. Sevmediğimden değil kitabı alarak okumak istememden dolayı bıraktım. Şuan takas ile ilk kitabı aldım. Dune Mesihinden sonra bu seriye başlayabilirim belki. :slight_smile: